בספרו החדש טוען אהוד אולמרט כי ברק פנה אליו בבקשה שיצרף אותו למפלגת קדימה, אך הוא סירב בעקבות העובדה שהסקרים הראו כי ברק הוא נטל אלקטורלי. אהוד ברק בתגובה: "זה שיבוש מוחלט של המציאות, פשוט מציאות מומצאת"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר לשבר אהוד ברק תקף היום (שלישי) בראיון לוואלה! NEWS את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעקבות הדברים שכתב בספרו. כשנשאל ברק אם קרא לאולמרט "שקרן עם תעודות", אמר ראש הממשלה לשעבר כי "ציינתי עובדה. כמעט הקראתי מכרונולוגיה. את העובדה שדבקותו באמת חלקית, את זה אישרו 11 שופטים בחמש ערכאות שונות".

ברק הוסיף כי "האיש מאשים אותי שעשיתי כך או אחרת, דברים שלא היו ולא נבראו, זה אותו אדם שאמר שהוא מעולם לא ניסה להשפיע על שולה זקן בעניין עדותה. אז אני משאיר לכל אדם לשפוט באיזו מידה של אמינות הוא מדבר".

בספרו שעומד לצאת בקרוב כתב אולמרט כי "לקראת בחירות 2006, ברק ביקש להצטרף לקדימה. הוא פנה, ממש התחנן שאצרף אותו לרשימה, אפילו במקום ה-20. היה ברור שהוא מחפש בסיס חדש שממנו ינסה להמריא. שקלתי את פנייתו, אך התברר לי כי צירופו יפגע בתנועה החדשה בשל דעת הקהל, שלא שכחה לברק את כישלונו המדהים כראש ממשלה".

ראש הממשלה לשעבר הכחיש כי התכוון להפיל את אולמרט כדי לחבור לקדימה ולאחד אותה עם מפלגת העבודה. "לא היה ולא נברא. לא הייתה שום פנייה שלי לקדימה, זה דבר הזוי. אני לא ביקשתי בחיי, עד עכשיו, יכול להיות שב-76 השנים הבאות זה ישתנה. עד עכשיו לא ביקשתי כלום מאף אחד, גם לא מרבין ומפרס. קל וחומר לא מאולמרט, גם לא היה לי מה לבקש. חלק מהדברים זה שיבוש מוחלט של המציאות, פשוט מציאות מומצאת".

ברק המשיך לתקוף את אולמרט ואמר כי "אני ראיתי את כל אלה שהוא מאשים, זו גאווה להיות ברשימה אחת עם חלק מהם. כל אחד שיקרא את הספר, לפי דעתי יוכל לגבש לעצמו לבד עמדה. הספר נכתב בכלא, אבל אין לי ספק שזו לא חוויה נעימה. אבל בסופו של דבר מדובר באותה אישיות".