פלאש 90

הרבנים הראשיים בקריאה לזהירות עם מערכת הגז בעת הניקיון לפסח

גם בזמן הניקיונות לחג הפסח לא מתעסקים עם מערכות הגז הביתי • הרבנים הראשיים לישראל, הגאון רבי דוד לאו והגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, בקריאה משותפת: תחזוקה נכונה של מערכות הגז הביתיות - "ונשמרת מאוד לנפשותיכם"

בקריאה משותפת של הרבנים הראשיים לישראל, מרן הראשון לציון הרה"ג יצחק יוסף שליט"א ומרן הרה"ג דוד לאו שליט"א מבקשים הרבנים לשמור על כללי הזהירות ממערכות הגז הביתי מדין "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

במכתבם מתריעים הרבנים הראשיים מפני הסכנות העלולות להתעורר במהלך הניקיונות לחג הפסח ובפרט בעת ניקיון מערכות הגז הביתיות "ראינו את הכללים שפרסם משרד האנרגיה מה הדרך הראויה לשמירה על הבטיחות ותחזוקה נכונה של מערכות הגז הביתיות, ואנו מצרפים קריאה לשמור ולקיים כללים אלו ע"מ שח"ו לא ישמע שוד ושבר בקהלנו".

עוד מוסיפים הרבנים הראשיים שליט"א כי "דווקא בעת בו עסוקים אנו בקיום מצוות, לעיתים מוצא השטן מקום לרקד ולפגוע, ועל כן צריך השגחה יתירה ותשומת לב מיוחד".

בסיום הקריאה המשותפת חותמים הרבנים בברכה כי "ייתן ה' ונזכה לקיים את מצוות החג כהלכתו, וההכנות ליום גדול זה יעברו בשלום עלינו ללא תקלה ומכשול".

משרד האנרגיה מזכיר את הדרכים לשמירה על כללי בטיחות ותחזוקה נכונה של מערכת הגז הביתית.
אין לנתק את צינור הגומי המחבר בין הכיריים לברז הגז ללא מתקין מוסמך.
• היזהרו ככל הניתן בעת הזזת הכיריים.
• קניתם כיריים חדשות? אל תתקינו אותן לבד. דרשו מהספק התקנה על ידי מתקין מוסמך.
• יש לרכוש גז רק מספק מאושר. אל תתפתו לרכוש גז ממוכרים לא מורשים!
• השימוש בפלטה המונחת על גבי אש הכיריים (פלטת "בלעך") – מסוכן ועלול לגרום הן לפגיעות מידיות בנפש והן לנזק בטיחותי לטווח ארוך כתוצאה מבלאי.
• השגיחו על ילדים הנמצאים בקרבת כיריים, תנורים וכדומה, ואסרו עליהם לשחק באביזרי הגז כגון בלונים, שסתומים ועוד.
• חומרי ניקוי עלולים לגרום לקורוזיה (דמוי חלודה) בברזי הגז ולדליפת גז, לכן, אם קיים צורך לנקות את הכיריים, ברזי הגז ויתר האביזרים הנלווים בחומרי ניקוי עדינים שאינם מכילים כלור ושאינם מתבססים על בסיס חומצי.
• זכרו: במקרה של דליפת גז, ניצוץ קטן יכול לגרום לפיצוץ ולסכן חיים. לכן, כל פעולת פירוק, הרכבה, חיבור או ניתוק בכיריים ובמערכת הגז, תתבצע על ידי איש מקצוע בלבד.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו