שופטי בג"ץ דחו את העתירה להרוס את בית המחבל מהפיגוע בנווה צוף שרצח שלושה מבני משפחת סלומון. צה"ל הרס רק חלק מבית המחבל ששימש אותו ולא את כל הבית. בג"ץ: "לא הייתה למחבל זיקת מגורים לקומה השנייה"

שופטי בג"ץ דחו הערב (חמישי) את העתירה שדרשה להרוס לחלוטין את בית המחבל שרצח בדקירות סכין שלושה מבני משפחת סלומון בנווה צוף בבנימין בחודש יולי. "לא הייתה למחבל זיקת מגורים לקומה השנייה, הנמצאת בשלבי בנייה, ואין בעובדה זו כדי להוביל למסקנה אחרת", כתבו השופטים בדברי ההסבר שלהם.

בחודש אוגוסט הרס צה"ל חלק מבית המחבל עבד אל-ג'ליל, שרצח בדקירות סכין בליל שבת שלושה מבני משפחת סלומון בנווה צוף. כחודש לאחר מכן, בשל הרשעתם של חלק מבני משפחת המחבל, הגישה משפחת סלומון עתירה לבג"ץ בבקשה להרוס את כל הבית.

בעקבות עתירה של ארגוני שמאל קיצוני שהתקבלה חלקית בבג"ץ, הרס צה"ל רק את החלק בבית ששימש את המחבל עצמו – ולא את כל הבית. כדי למנוע פגיעה במשפחת המחבל המתגוררת בכפר כובאר.

אלא ששבועיים לאחר מכן – הורשעו גם בני משפחתו של המחבל באי מניעת-פשע ובסיוע. בעקבות ההרשעה פנתה משפחת סלומון לאלוף פיקוד מרכז רוני נומה וליועמ"ש איו"ש בדרישה להרוס את כל המבנה שהמשיך לשמש את משפחתו של המחבל. היום הגישה משפחת סלומון עתירה לבג"צ בדרישה שישנה את החלטתו ויסיר את ההתנגדות להריסת כל בית המחבל.

את העתירה הגישה המשפחה באמצעות עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו. עו"ד בלייכר נימק את הדרישה בכך שהרשעת בני המשפחה של המחבל בעבירות של שיתוף פעולה ברמות שונות, מצדיקה פעולה הרתעתית כנגד המשפחה כולה והריסה של הבית שבבעלותה בכללותו, לרבות החרמת השטח.

משפחת סלומון: "להרוס את כל בית המחבל"