פתחה את הקדנציה ברגל שמאל: ימים ספורים לאחר שנבחרה לראשות מרצ, שיקרה זנדברג בנוגע להעסקתו של היועץ הפוליטי משה קלוגהפט המזוהה עם הימין. אבי גבאי: "עדיף שלא תעבור את אחוז החסימה". עיתונאים ואנשי שמאל נוספים הצטרפו לביקורת

ביום חמישי האחרון נבחרה חברת הכנסת תמר זנדברג לתפקיד יו"ר מרצ לאחר שניצחה ברוב קולות את אבי בוסקילה בפריימריז הפנימיים. אלא שימים ספורים לאחר בחירתה מוצאת את עצמה זנדברג במרכזה של סערה פוליטית מביכה מאוד מבחינתה.

זה התחיל בכך שיועץ התקשורת משה קלוגהפט, איש ימין מובהק שחתום על כמה מהקמפיינים היותר תוקפניים ובוטים כלפי השמאל, הודה כי ייעץ לזנדברג במהלך הבחירות. העסקת יועץ פוליטי ברמה המקצועית, ללא התחשבות בעמדותיו האידיאולוגיות, היא פרקטיקה ידועה ומקבלת. הבעיה שזנדברג הכחישה בשבועות האחרונים שוב ושוב שהיא אכן העסיקה אותו.

העיתונאי רביב דרוקר שיתף צילום מסך מתוך התכתבות שבה הכחישה זנדברג כל קשר לקולגהפט, וכתב: "כבר שמתי לב כמה פעמים שדנזברג בדברים אחרים לא אומרת לי אמת, אבל שקר כל כך בוטה, כנראה, מעיד על מי זו מנהיגת מרצ באמת. מעבר לשקרנות, איזו מנהיגה של מחנה השמאל לוקחת את האיש הכי מרושע, שצייר את המחנה שלה כבוגדים ולא לגיטימיים? רק על שכירת קלוגהפט, היה ראוי להדיח אותה מראשות מרצ".

יו"ר המחנ"צ, ח"כ אבי גבאי, שיגר תגובה חריפה במיוחד: "קמפיין שלם ניסתה זנדברג לעשות עליי ועל מפלגת העבודה. הערב התברר: זה לא היא, זה קלוגהפט, שזה הקמפיין השני שלו עליי. קלוגהפט הוא לא סתם ״יועץ אסטרטגי״, הוא תועמלן שאחראי להקצנת השיח הפוליטי לאזור המסוכן, לקמפיין ה״שתולים״ הפשיסטי ולניסיון חסר המעצורים להפוך את מחנה השמאל ל״בוגד״. עכשיו מתברר שזה האיש ששתל אצל זנדברג את שקר ״העבודה לא מספיק אידאולוגים״ וגם את ״נשב עם ליברמן״ בממשלה. אם זו מרצ החדשה – עדיף שלא תעבור את אחוז החסימה".

זנדברג ניסתה להמעיט בחומרת הדברים וטענה שקולגהפט ייעץ לה בהתנדבות. "את הקמפיין שלי הובילו במסירות ובהצלחה ניסים דואק, ראש חברת יוניק ורן אהרון מנכ"ל החברה. היו עוד אנשים שנתנו עצות ונתינת רעיונות לקמפיין, שחלקם התקבלו וחלקם נדחו, כפי שקורה לכל מועמד. כאחת שהיא מוקד להתקפות הימין, אני יודעת להילחם ולהיאבק בחזרה. לא הפקרתי ולא אפקיר את חברי לשמאל ואעמוד בסולידריות יחד עם חברי בשמאל וארגוני זכויות האדם מול כל התקפה מהימין", כך זנדברג בהודעה לתקשורת.

היא הוסיפה: "הסיפור קיבל מימדים הזויים. קלוגהפט מעולם לא הועסק או עבד בקמפיין וזה מה שאמרתי לכל מי ששאל בנושא. משה קלוגהפט פנה ביוזמתו לתת לי עצות כחלק מניסיונו במהפך הדורי והתפיסתי המרשים שהוביל במפלגת הבית היהודי. האזנתי לכל העצות שקיבלתי. את ההחלטות בקמפיין קיבלתי אך ורק עם הצוות האסטרטגי של הקמפיין בהובלת נסים דואק ורן אהרון. זה היה קמפיין המנצח והחיובי בו אני גאה מאד".

אלא שבשמאל מסרבים לקבל את ההבהרה, בפרט לאור העבודה שהתייעצויות ביניהם, לפי עדויות שונות, היו על בסיס יומי.