מחר ייחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו בירושלים, במקביל ייחקרו רעייתו, בנו ובני הזוג אלוביץ ביחידת להב 433 של המשטרה בלוד. עדי המדינה חפץ ופילבר ישהו גם הם בלהב והנחקרים יעומתו עם העדויות שלהם

ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר צפויים להיחקר מחר (שני) במקביל, ולהתמודד מול הפרטים שאותם חשף עד המדינה בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) – יועץ התקשורת של המשפחה לשעבר, ניר חפץ. חקירתם השנייה של בני הזוג נתניהו באזהרה בתיק זה הייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר, אולם היא נדחתה בגלל דלקת גרון ממנה סבל ראש הממשלה. בני הזוג נתניהו אף אמורים להיחקר בחשד לשיבוש החקירה, בהסתמך על הודעותיו של חפץ.

במהלך השבועיים האחרונים ישבו חוקרי היחידה הארצית לאכיפה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עם עד המדינה חפץ, וגבו ממנו עדויות רבות בנוגע לקשר בין משפחת נתניהו ובין אתר וואלה והסיקור המפרגן בו. החוקרים צפויים להטיח בפני ראש הממשלה ורעייתו את עיקרי החשדות בתיק. נתניהו ייחקר במעונו ברחוב בלפור בירושלים, והרעיה שרה והבן יאיר יחקרו במשרדי להב 433 בלוד.

על פי הדיווח באתר ynet ראש הממשלה יעומת מול העדות שמסר חפץ לחוקריו, ולפיה נתניהו דרש סיקור מפרגן מבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' בתמורה להקלות והטבות לחברה שבבעלותו. חפץ הציג לכאורה לחוקרים ראיות שחלקן נתמכות במסמכים והקלטות בנוגע לאותם מהלכים שבוצעו מאחורי הקלעים.

חפץ ציין כי הוא היה האיש שבעצם היווה חוט מחבר בין בני משפחת נתניהו לאנשי המערכת בוואלה בראשותו של מנכ"ל האתר אילן ישועה. חפץ העביר לחוקרים את מכשיר הטלפון הנייד שלו, שהכיל הודעות שקיבל משרה נתניהו וכן הקלטות של גורמים אחרים. ההודעות וההקלטות מחזקים את החשדות שלפיהם בין נתניהו לאלוביץ' התקיימו יחסי שוחד של סיקור מפרגן תמורת הטבות לבזק.

בוידאו: נתניהו בכנס הליכוד

ב'חדשות 2' דווח כי במשטרה מתכוונים לחקור מחר במקביל לבני משפחת נתניהו גם את בני הזוג אלוביץ' בחדרים סמוכים. במשרדי יחידת להב 433 בלוד יישבו שני עדי המדינה שלמה פילבר וניר חפץ. החוקרים מתכוונים להטיח בכל חמשת הנחקרים קטעים מהעדויות של עדי המדינה בעת ובעונה אחת.

על פי הדיווח בערוץ השני, גרסתה של שרה נתניהו תתרכז בטענה שהמסרונים שהועברו לאיריס אלוביץ' היו על תלונות על סיקור לא הוגן ולא היה לה מושג על ההתנהלות בין ראש הממשלה לאלוביץ' בעניין בזק ולכן היא צפויה לטעון שלא היו במעשיה עבירה פלילית.

ב'כאן חדשות' דווח כי גרסת נתניהו עצמו בחקירה תהיה כי פעל לפי הסכם ניגוד עניינים, וכן כי לא עסק בחברת "בזק" לאחר חתימתו על ההסכם. עוד צפוי לטעון נתניהו כי עד המדינה שלמה פילבר אינו עד מהימן. הוא צפוי לומר כי לפילבר הייתה גרסה סדורה במשך חודשים, במסגרתה מנכ"ל משרד התקשורת המושעה לא הצביע על מעורבות פלילית של ראש הממשלה. אולם, לאחר שנעצר, גרסתו השתנתה. מקורביו של פילבר טוענים מנגד כי כל דבריו אמת.

לפני כשלושה שבועות נחקר ראש הממשלה באזהרה בתיק במשך כחמש שעות, ובמקביל נחקרה רעייתו במשרדי להב 433.

מלשכת ראש הממשלה נמסר הערב בתגובה לפרסום ב'חדשות 2': "הדלפה של חומרים מחקירה, אפילו אם מדובר בטענות שווא, הן הניסיון האמיתי לשיבוש חקירה. ראש הממשלה פעל ופועל תמיד לפי החוק. הטענות על שיבוש הן קשקוש. לא שיבוש, לא דובים, לא כלום".

יו"ר הבית היהודי אמר היום כי גם במקרה של כתב אישום, לא בטוח כי יתפטר מהממשלה. "אני אומר נחכה ונראה. אם יהיה כתב אישום נגדו על זוטות, הפרת אמונים במשהו קליל, בשביל זה להפר את רצון העם ולפרק את הממשלה?", תהה השר.

בנט הוסיף כי עמדתו סבירה ועניינית, ואינה "זורקת את נתניהו מכל המדרגות". לטענתו, הוא אינו ממהר להחליף את נתניהו. "ביום שאחרי, אני מתכוון להתמודד על ראשות הממשלה ולנצח", אמר שר החינוך.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס גם הוא לחקירות נתניהו, וטען כי "זה לא סוד שיש מספר פרשנים ועיתונאים שלא נותנים יחס הוגן ואובייקטיבי לראש הממשלה". הוא הוסיף כי "לא דיברו איתי על האפשרות" שיכהן כראש ממשלה באופן זמני.

//www.jdn.co.il/breakingnews/971977