בשליחות אביו: בן האדמו"ר יגיע לישראל לחלק את 'השקל הטהור'

המפעל המיוחד שהוקם על ידי כ"ק האדמו"ר מסאטמר, יחלק מחר מיליונים לאלפי משפחות ולעשרות מוסדות חינוך בישראל לקראת חג הפסח • בן האדמו"ר יגיע ארצה ויערוך את החלוקה בשליחות אביו

כמידי ערב פסח, גם השנה תיערך בחסידות סאטמר בישראל החלוקה הגדולה והמורחבת של מפעל 'שקל הטהור', במסגרתה יחולקו מליוני דולרים לכ-150 מנהלי מוסדות חינוך שמתנזרים מתקציבי השלטון, וכן ל-6,000 משפחות הנמנות עם חוגי העדה החרדית.

ל-JDN נודע, כי את החלוקה יערוך הפעם הגה"צ רבי יעקב דוב (בער) טייטלבוים שליט"א, אבד סיגעט בשכונת בורו פארק בברוקלין, שיגיע מחר לביקור בזק בישראל בשליחות אביו, כ"ק מרן האדמו"ר מסאטמר שליט"א.

מעמד 'חיזוק חינוך הטהור', שבמסגרתו יחולקו כספי התמיכה, ייערך מחר (שני) בשיכון סאטמר בשכונת עזרת תורה בירושלים, ובו יופיעו מנהלי מוסדות החינוך לקבלת התמיכה. את המעמד יפארו חברי בד"צ העדה החרדית, לצד רבני הקהילות בעדה החרדית. בהמשך המעמד יעברו גבאי הקהילות לקבלת אלפי המעטפות המיועדות לבני קהילותיהם.

מפעל 'שקל הטהור' נוסד בשנת תשע"ג על ידי האדמו"ר מסאטמר, זמן קצר לאחר ביקורו הראשון בארץ מאז התמנה לאדמו"ר, במטרה לתמוך במוסדות החינוך 'על טהרת הקודש'. כספי התמיכה מחולקים מספר פעמים בשנה, כשהחלוקה המורחבת שבהן, נערכת לקראת חג הפסח.

2 תגובות

אשרם ואשרי חלקם. בית ספר למדת הבטחון. הכתוב אומר, ושמו את שמי על בני ישראל ואני אברכם. שמי ר"ת שונא מתנות יחיה. ואז השכינה הנקראת אני, מברכת ומשפיעה שפע רב. וסאטמר בעיני זו דוגמה למופת. יהי חלקי עם חלקם. אצלי אין סימונים ומדבקות. קבל את האמת ממי שאמרה, כל שכן ממי שמקיימה. וזה נגד הטבע וההגיון. כי לאור השקפתם היו הם אלו שצריכים לקבל. אבל הפלא הגדול הוא שהם המשפיעים לאחרים ובשפע עצום. אין דבר כזה במוסדות אחרים. בלי עין הרע. כן ירבה שפעם.

בשביל מיליון שח, אני מכיר הרבה מיזרוחניקים שהיו מחליפים את הכיפה סרוגה שלהם לכובע סטמאר

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *