בבוקר שאחרי הטעות שהובילה להפעלת סוללות כיפת ברזל באזור עוטף עזה, אומר שר השיכון וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, יואב גלנט, כי מדובר בתקלה חד פעמית שתחקר ותתוקן. על המצב בעזה: "אסון הומניטרי רע בישראל"


(בוידאו: מערכת כיפת ברזל בפעולה, אתמול. צילום: מדברים תקשורת)

לאחר האזעקות, היירוטים והבהלה בדרום, התברר אתמול כי מקור הפעלת הסוללות – זיהוי שגוי של ירי מקלעים כירי פצמ"רים.

"הייתה תקלה טכנית, נבדוק ונתקן אותה .זו מערכת שהביאה המון הישגים למדינת ישראל", אמר שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הבוקר. על המצב בעזה אמר גלנט: "בצד הפלסטיני יש מצוקה הומניטרית. אסון הומניטרי בעזה הוא רע לישראל".

ואילו השר נפתלי בנט טען בראיון לרשת ב: "אנחנו נערכים לפרובוקציה של הצעדה בעזה. אין לנו עניין לייצר תמונות של מסת נפגעים והרוגים בצד השני כי זה מה שהם רוצים כדי להדליק את העסק".

כזכור, אמש בשעה 22:30 נשמעו אזעקות צבע אדום בכמעט ככל היישובים בעוטף עזה בהם במועצות האזוריות שער הנגב, חבל לכיש, חוף אשקלון והעיר שדרות.

בתחילה נראה היה כי מדובר במטח כבד שנורה לעבר ישראל, אך בהמשך הבהיר דובר צה"ל: "לא בוצע מטח לעבר שטח ישראל. המצב שגרה. כלל האזעקות הופעלו בעקבות ירי מקלעים בעזה. אין נפילות בישראל. לומדים את האירוע ולומדים את הסיבות להפעלה. נבדק האם בוצע ירי רקטות. מיירטי כיפת ברזל הופעלו נגד ירי מקלעים".