שר התיירות נועד בימים האחרונים עם ח"כים מיהדות התורה. על פי חברי הכנסת, היוזמה הייתה מצדו, אולם בליכוד טוענים כי החרדים מפצירים בו לרוץ: "תמיכתם ברורה, השאלה היא רק אם אלקין יסכים או לא", אומר גורם בסביבת השר אלקין

השר לענייני ירושלים ולאיכות הסביבה זאב אלקין, ששוקל לרוץ בבחירות לראשות עיריית ירושלים, קיים בימים האחרונים שיחות עם חברי כנסת חרדים מיהדות התורה בנוגע לתמיכה בו. כך פורסם היום (שני) בכאן הערב בכאן רשת ב'.

לדברי חלק מהח"כים החרדים, היוזמה לשיחות היתה של אלקין והיא נועדה לבדוק אם המפלגות החרדיות יתמכו במועמדותו אם יחליט להתמודד לתפקיד. מנגד, בליכוד יש שטוענים שהיוזמה לשיחות היתה מהכיוון של החרדים, וכי מדובר ביוזמה שלהם וברצונם לראות את אלקין מתמודד לתפקיד.

"השאלה אינה אם הח"כים החרדים יתמכו באלקין לתפקיד ראש עיריית ירושלים", טענו אותם גורמים בליכוד. "לא רק שהם יתמכו בו, אלא הם גם דוחקים בו להתמודד. השאלה היא אם אלקין יסכים לכך או לא". בשני הצדדים אישרו את עצם קיום השיחות ביניהם.

אתמול הודיע ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, כי בכוונתו לוותר על מועמדותו לכהונה שלישית בראשות העיר, וכי יתמודד בפריימריז בליכוד. בכך ירה את יריית הפתיחה למרוץ על ראשות העירייה. המועמד הפוטנציאלי המוביל בקרב החרדים הוא סגן ראש עיריית ירושלים הנוכחי, יוסי דייטש, שמכהן בתפקיד מטעם יהדות התורה.

שעתיים לאחר הודעת הפרישה של ראש העיר, הכריז משה ליאון, שהתמודד והפסיד לברקת בבחירות האחרונות, כי יתמודד בבחירות הקרובות לראשות העירייה. ליאון מכהן כיום כחבר מועצת העיר ומחזיק תיק המנהלים הקהילתיים. סיכוייו להיבחר ללא תמיכה גורפת של החרדים – אפסיים.

"לפני חמש שנים החלטתי לשים את חיי הקודמים בצד. הפנתי את כל מאמציי, יכולותיי וכישוריי לטובתה של העיר ירושלים", אמר ליאון. "בשנים האחרונות עבדתי לצידו של ניר ברקת ואני מודה לו על תקופת העשייה המשותפת, פעלנו יחדיו והצעדנו את העיר קדימה, תרמתי רבות לפיתוחה של העיר והיום אני מוכן יותר מאי פעם לקדם את בירת ישראל קדימה עוד יותר".

אחרי ברקת: האם חרדי יכבוש את הלשכה בכיכר ספרא?