חדירת המחבלים מעזה: הולכים ומתבררים פרטים נוספים על מה שנראה כמו מחדל ביטחוני חמור שהסתיים בס"ד בנס. חקירה ראשונית מעלה כי המחבלים הסתובבו במשך שעות ארוכות בשטח ישראל ונמנעו מלהוציא לפועל פיגוע - למרות שיכלו

האירוע הביטחוני החמור בגבול הדרום: ככל שחולפות השעות מתבררים פרטים נוספים על המחדל שהסתיים בס"ד בנס.

מתחקיר ראשוני עולה כי החדירה לישראל בוצעה כבר לפנות בוקר, כאשר ה-3 הסתובבות במשך כמעט 6 שעות בשטח ישראל, חלפו ליד אזרחים, אך נמנעו מלפגע בהם, אולי מתוך מטרה לפגוע במטרה "איכותית" יותר.

דובר צה"ל הודה כי ״זה אירוע שלא היה צריך לקרות עם פוטנציאל חריג מאוד. סמוך לשעה 9 בבוקר כוח שלנו מזהה עקבות ומאותו הרגע מתחיל מרדף. אנחנו יודעים שזה אירוע שהיה צריך לעצור אותו. אנחנו בשלב זה לא יודעים אם נשלחו על ידי ארגון טרור".

בשלב זה מצביעים במערכת הביטחון על שני חלקים בעיתיים במיוחד: הראשון, העובדה שהחדירה זוהתה רק ב9 בבוקר – זמן רב אחרי שבוצעה. השניה, העובדה שהמחבלים הסתובבו שעות ארוכות בשטח ללא שנתפסו.

ח"כ איל בן ראובן אמר בעקבות האירועים: "ארוע חדירת המחבלים הוא חמור מאוד. ניתן להגדירו כמחדל. רק מזל הפריד בין התוצאה לבין אסון. עם כלל האמצעים סביב העוטף ורמת הכוננות הנדרשת, חדירה לעומק כזה היא בלתי מתקבלת על הדעת. נדרש תחקיר עמוק ותיקון לקחים מיידי".

ח"כ חיים ילין הוסיף: "השאלה כיצד המחבלים הצליחו לחדור 20 ק"מ לעומק ישראל מרצועת עזה צריכה להיבדק במהרה על ידי כל הגורמים במערכת הביטחון. לאורך זמן צה"ל והאזרחים ביחד בונים את החוסן בעוטף עזה ואין ספק שהאירוע הזה גורם לאמון החזק להיסדק. חייבים להסיק את המסקנות באופן מיידי. בלי לחפש אשמים,זה הזמן לפעול".

//www.jdn.co.il/breakingnews/974234

צילום: דוברות המשטרה

בוידאו: אירוע החדירה לישראל בשבת האחרונה

//www.jdn.co.il/breakingnews/973182