בעוד בדגל התורה מחפשים אחר מועמד שיצליח להדיח את יונה יהב מראשות עיריית חיפה, מקבל אתמול יהב תמיכה מצידו של שר האוצר משה כחלון שביכר את ראש העיר המכהן על פני יועצו לשעבר, דוד עציוני, המתמודד אף הוא על התפקיד

במהלך אירוע פוליטי של מפלגת כולנו בעיר חיפה, הביע יו"ר המפלגה, שר האוצר משה כחלון תמיכה פומבית בראש העיר חיפה יונה יהב ואמר לו: "תמכנו בך בעבר ונמשיך לתמוך בך גם בעתיד". יהב ענה לכחלון: "ישראל מחכה לך. אל תסתפק בתפקידך הנוכחי".

"ההצטרפות שלך לתנועת כולנו היא חשובה לנו", אמר כחלון ליהב, "תמכנו בך בעבר ונמשיך לתמוך בך גם בעתיד כי אני חושב שאתה הבאת את חיפה למקומות שהעיר לא ידעה, ועם התוכניות שלך והחזון שלך ביחד עם הסיוע שלנו אתה הולך להביא את חיפה למקומות שחלמנו עליהם במשך שנים. יונה, תודה רבה, אנחנו איתך, כל חברי הכנסת שלנו, כל השרים וכל הפעילים שלנו עומדים לרשותך ומאחלים לך הצלחה במירוץ הזה. אני בטוח שאתה גם תהיה ראש העיר הבא".

כזכור, יהב שימש כמנהל המטה של כחלון וכולנו בבחירות הארציות בשנת 2015, אך לפני חודשים אחדים נראה היה שכחלון נתקע בין הפטיש לסדן, כאשר יועצו דוד עציוני, שאף מונה על ידו לטפל בנפגעי השריפה הגדולה בעיר בנובמבר 2016, הכריז על התמודדותו על ראשות העיר. עד עתה כחלון סירב לומר במי מהשניים הוא תומך, אך אמש התברר סופית ששר האוצר תומך ביהב.

עציוני מסר בתגובה: "אני מעריך מאוד את התכונה של כחלון להחזיר טובה לחבר שעזר לו, אבל חיפה לא צריכה טובות בין חברים אלא מנהיג שישקם אותה, וגם כחלון יודע את זה. אני יודע את זה כי כל המייסדים של מפלגת כולנו בחיפה תומכים בי, וכך גם רוב תושבי העיר. חיפה זקוקה לראש עיר חדש שיציג בדיוק את ההיפך מהפוליטיקה הישנה. הערב אומרים ליהב שלום ותודה".

מזווית חרדית, נראה כי הדעה לגבי יונה יהב חלוקה. בעוד בחסידות סערט ויז'ניץ, אשר מרכזה ומקום מגוריו של האדמו"ר הם בעיר האדומה תומכים במועמדותו, במפלגת דגל התורה מבקשים לתמוך בכל מועמד אשר יצליח להדיח אותו מתפקידו. בין היתר, היה זה השר יובל שטייניץ שקיבל הצעה להתמודד על התפקיד, אך הוא סירב.

דגל התורה מחפשת מועמד שינצח את המירוץ בחיפה; השר שטייניץ סירב