סקר חדש המתפרסם היום מעלה כי הציבור בישראל מסכים עם טענותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולפיהם התקשורת עוינת אותו ואת בני משפחתו, וכי הסיקור התקשורתי השלילי משפיע על התנהלות המשטרה בחקירות השונות בעניינו

ראש הממשלה תוקף חדשות לבקרים את גופי התקשורת השונים ומאשים אותם ביחס עוין כלפיו וכלפי בני משפחתו. תוצאות סקר המתפרסם היום מלמדות כי הציבור הישראלי סבור כי העיתונות הישראלית עוינת את ראש הממשלה נתניהו. הסקר נערך על ידי מכון "מאגר מוחות", לקראת כנס DIGIT לעיתונות דיגיטלית, שיתקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה.

מהסקר עולה כי 48% מכלל הציבור מסכים עם הטענה לפיה התקשורת הישראלית באופן כללי עוינת את ראש הממשלה, ואילו 35% לא הסכימו עימה. בקרב המבוגרים קיימת אי-הסכמה רבה יותר מאשר בקרב הצעירים (44% לעומת 26%). בקרב בעלי השכלה על תיכונית קיימת אי-הסכמה רבה יותר מאשר בקרב בעלי השכלה תיכונית (38% לעומת 26%). עוד עולה מהסקר כי יהודים מסכימים לטענה לפיה התקשורת עוינת כלפי נתניהו, יותר מאשר ערבים (55% לעומת 21%).

לשאלה – באיזו מידה התקשורת הישראלית משפיעה על חקירות רה"מ – 28% השיבו כי היא משפיעה, 19% סבורים כי היא משפיעה מאוד ואילו 12% סבורים כי היא לא משפיעה. בעלי השכלה על תיכונית סבורים שהתקשורת לא משפיעה על חקירות נתניהו יותר מאשר בעלי השכלה תיכונית (23% לעומת 10%). עוד נמצא בסקר כי יהודים סבורים שהתקשורת משפיעה על חקירות נתניהו יותר מאשר ערבים (52% לעומת 31%).

רועי כ"ץ, יו"ר כנס Digit, התייחס לנתוני הסקר ואמר כי "ברור כי העיתונות הישראלית אינה צריכה ואינה יכולה לסקר את חקירות ראש הממשלה רק על פי דעת הקהל. ובכל זאת, אמון הציבור במניעים של התקשורת ובתום הלב של העיתונאים הוא שיקבע את הרלוונטיות וההשפעה של התקשורת".