המיליארד החרדי רכניץ נפל בהשקעה כושלת במיזם היי-טק

לטענתו השקיע רכניץ סכום כסף גדול במייזם "מובלי" של משה חוגג וג'ייסון יונס שפשט את הרגל. כעת תובע שלמה רכניץ חמש מיליון דולר בטענה כי הוא הוטעה בגלל הקמפיין התקשורתי מסביב למיזם. כל הפרטים

האם איל ההון החרדי, שלמה רכניץ נפל בהשקעה לא מוצלחת, כך לפחות נראה מתביעה שהגיש לבית המשפט נגד ג'ייסון יונס, ברוקר לשעבר, בטענה שהונה אותו בכחמש מיליון דולר שנוגעת להשקעה בחברת "מובלי", שהיתה אמורה להתחרות באינסטגרם אבל בפועל המיזם לא המריא הוא הגיע לפשיטת רגל.

בתביעה טוען רכניץ כי הוא הוטעה בגלל הקמפיין התקשורתי מסביב למיזם כשהציג מיצג כי כאלו דמויות בינלאומיות דוגמת ליאונרדו דיקפריו, טובי מגווייר, סרינה וויליאמס, לאנס ארמסטרונג והמיליארדר המקסיקני קרלוס סלים, מעורבים בהשקעות בחברה שלו לאורך השנים.

ביזנעס שימושי

לפי הפרסום של רותי לוי וחגי עמית ב'דה-מרקר', לטענת רכניץ, דיקפריו השקיע בחברה של חוגג סכום מצחיק של 9.5 דולר בלבד תמורת מיליון מניות, אולם מההודעה לתקשורת ששיגרה חברת יחסי הציבור ניתן להבין כאילו הוא משקיע מהותי, כך שמדובר בהגזמה ומצג שווא. בהודעה נכתב כי דיקפריו הוא "חלק מקבוצת משקיעים בפרופיל גבוה שהשקיעה סך של 3 מיליון דולר במובלי".

בהמשך טוען רכניץ כי שמו של סלים נקשר במסגרת השקעה של 60 מיליון דולר בחברה, כאשר בפועל – מעולם לא היה סבב גיוס בגודל כזה שנכנס לקופת החברה, וכי חלק ניכר מהכסף שכן הושקע, שימש לרכישת מניות מבעלי מניות קיימים, כולל חוגג שמכר חלק ממניותיו.

רכניץ תובע את ליונס וחוגג (הבעלים של המיזם) על הונאת ניירות ערך ועשיית עושר ולא במשפט. את ליונס בנפרד הוא תובע גם על הונאה, על מצג שווא רשלני וכן על הפרת חוק הרישום של ברוקרים בקליפורניה.

חוגג טוען בתגובה ל-TheMarker כי "במובלי הושקעו יותר מ-86 מיליון דולר. ההשקעות של קבוצותיהם של קרלוס סלים וליאונרדו דיקפריו היו משמעותיות, התבצעו דה פקטו, ונכנסו במלואן לקופת החברה". הוא מוסיף כי מעולם לא היה לו קשר מכל סוג שהוא עם רכניץ למטרות השקעה בחברה, או בכל נושא אחר, וכי רכניץ מעולם לא הגיש בקשה רשמית לקבלת מסמכים אשר מיועדים למשקיעים מקצועיים לפני השקעה מסוג זה.

מקור: http://bizzness.net/

2 תגובות

צרות של עשירים

אוי מיין גאט געב מיר א ביסלע מזל..אוי מען דארף א ביסלע מזל…מכירים את השיר?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *