צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר "אני לא שולל את הפיכת הצבא למקצועי"

רב אלוף במיל' בני גנץ שובר שתיקה ולא שולל הצטרפות לפוליטיקה ואולי אפילו לליכוד. גנץ התייחס לנושא גיוס החרדים ואמר "יכול להיות שצריך לפתח מודלים אלטרנטיביים של שירות שמתכתבים יותר עם ה-70 שנים הקרובות, ולא עם ה-70 שחלפו".

הרמטכ"ל לשעבר רב אלוף במיל' בני גנץ התייחס לאפשרות שיצטרף למערכת הפוליטית בזמן הקרוב, ואמר "אני לא פוסל את זה. זה לא סוד. אמרתי בגלוי שאני שוקל את האפשרות להצטרף לפוליטיקה, זה לא מגיע ממקום של דרייב אישי, אני שירתי את החברה הישראלית כל חיי הבוגרים, החברה הזאת יקרה לי מאוד, אני מכיר את כל הגוונים בחברה הישראלית ואני חושב שזו עשיה חשובה. האם אעשה את זה או לא? אתה יודע, זה יהיה שאלה של קונסטלציה, תזמון ומתי זה יותר בפרקטיקה של החיים". גנץ הוסיף ואמר כי הוא "מדבר עם כולם וכל הזמן" גם את ההצטרפות לליכוד גנץ אינו שולל: "כל מה שציוני בעיני זה טוב". את הדברים אמר בראיון ל'יום ליום'.

בראיון מתייחס גנץ לנושא גיוס החרדים וטוען כי על כל חברה לתת מעצמה בכדי לחיות האחד לצד השני אך עם זאת אמר כי "יכול להיות שבשירות הצבאי צריך לפתח מודלים אלטרנטיביים של שירות שמתכתבים יותר עם השבעים שנים הקרובות, ולא רק עם השבעים שנים שחלפו. אני מאמין שבהידברות טובה ונכונה אפשר להגיע לכל מיני מודלים שיאפשרו לחברה הישראלית להיות מאוחדת והמסגרת מוסכמת על כולם, אף שיש כאמור גוונים שונים" ובמענה שהשיב למראיין יוחאי דנינו אמר גנץ כי הוא אינו פוסל גם את שינוי הצבא לצבא מקצועי.

את הראיון המלא ניתן לקרוא בעיתון יום ליום המופץ מחר בחנויות בדוכנים ולמנויים.

דוכן העיתונים • מיוחד: כל שערי המגזינים והמוספים לחג

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן