שוב זה קורה: צה"ל עצר הבוקר שני פלסטינים שחצו את הגבול והסתננו מרצועת עזה לתוך שטח ישראל. על גופם נמצאו קאטרים וסכין. הם הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון. הרמטכ"ל על האירועים האחרונים: "צריך להפיק לקחים"


בוידאו: תיעוד פלסטיני – כך חוצים את הגדר לשטח ישראל

שוב זה קורה: שני פלסטינים חצו הבוקר את הגדר מעזה לשטח ישראל – ונעצרו. על גופם נתפסו שני קאטרים וסכין. הם הועברו להמשך חקירה אצל כוחות הביטחון.

"כוח צה״ל עצר שני חשודים אשר חצו את גדר המערכת מדרום רצועת עזה לשטח ישראל. החשודים נעצרו סמוך לנקודת החצייה והועברו לתחקור כוחות הביטחון. על החשודים נתפסו שני קאטרים וסכין", נמסר.

מדובר באירוע החדירה הרביעי מאז השבת האחרונה, אז חדרו מספר מחבלים לשטח ישראל, הציתו כלי הנדסה צה"לי ונמלטו. בהמשך השבוע אירעו מספר חדירות וניסיונות חדירה, האירוע החמור ביותר היה חדירת 3 מחבלים, כשעל גופם רימוני נפץ וסכינים, לעומק שטח ישראל.

אמש תקף צה"ל באמצעות טנק שתי עמדות תצפית השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, לאחר ששני חשודים הגיעו למעבר קרני הישן סמוך לגדר המערכת והציתו מתקן הנדסי של צה"ל. בדובר צה"ל הבהירו כי החשודים לא חצו את הגדר ולא חדרו לשטח הארץ: "צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון פגיעה והשחתה של גדר המערכת ותשתית ביטחונית".

הרמטכ"ל גדי איזנקוט התייחס היום לאירועים האחרונים באזור גדר המערכת, בהם תקרית חדירת המחבלים אתמול. "הישגים רבים עומדים לצידנו", אמר בטקס החלפת ראש אמ"ן. "אך לאור אירועי השבוע האחרון עלינו להביט פנימה, להפיק לקחים מתקלות מתוך גישה מקצועית וצניעות – על מנת להבטיח רמת דרישות ונורמות גבוהות אליהן אנחנו יוצאים להבטחת ביטחון המדינה ותושביה".