מכה לפרקליטות ולמשטרה: בית המשפט המחוזי בבאר שבע החליט לזכות את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד מכל האישומים נגדו, לאחר שקבע כי הראיות והעדויות נגדו אינן מצביעות על התנהלות בעייתית. "עדי המדינה מסרו גירסאות שלא ניתן לתת בהן אמן"

דרמה משפטית, מכה לפרקליטות ואולי כלי הסברה משמעותי לראש הממשלה: בית המשפט המחוזי באר שבע זיכה היום את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, מכל האישומים נגדו.

כזכור, בהסתמך על עדויות של עדי מדינה נגדו וראיות שונות, הואשם חסן בעבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה, הפרת אמונים, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ועוד.

השופט יואל עדן כתב בפסק הדין: "לאחר כל הבדיקות לא הוכחה כל מרמה מצדו ולא הוכח ניגוד עניינים. ביצוע מעשה תוך התפקיד – אין זה עולה לכדי מרמה והפרת אמונים. פעולתו של חסן היו מחויבות כדי להגן על העובדים. אין ראיה לכך שאלון חסן ביצע פעולה באופן ישיר או עקיף לעידוד התקשרויות עם החברה שבבעלות קרוביו".

על העדויות והראיות נגד חסן כתב השופט, בין היתר: "המאשימה (הפרקליטות. ב"ב) לא עמדה בנטל המוטל עליה. העדויות היו לא אמינות. עדי המדינה שהעידו מסרו גרסאות שלא ניתן לתת אמון בגרסאותיהם".

מדובר בהכרעת דין דרמטית שעשויה לשמש את ראש הממשלה בטענתו לפיה אי אפשר לדרוש ממנו להתפטר רק על סמך החלטת היועמ"ש בלבד, אלא יש להמתין לפסק הדין הסופי בביהמ"ש העליון.

חסן עצמו אמר לאחר זיכויו בבית המשפט: "יש בית משפט בבאר שבע. אני שמח, התרגשתי. אני מודה לקב"ה, לשופט, לבית המשפט ולמשפחה. תמיד אמרתי שאני חף מפשע".