פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט כתב אישום על רצח בכוונה תחילה נגד המחבל שרצח בכניסה לאריאל את הרב איתמר בן גל הי"ד מהר ברכה. בנוסף פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד המחבל שביצע פיגוע דריסה בעכו ופצע שלושה באורח קל

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד המחבל עבד אלחכים עאצי בגין רצח בכוונה תחילה של הרב איתמר בן גל הי"ד מהישוב הר ברכה.

"הנאשם החליט לבצע מעשה טרור ממניע לאומני-אידיאולוגי, ולגרום למותם של יהודים, באשר הם יהודים, וזאת על רקע ויכוח שהתרחש בינו לבין חיילי צה"ל בצומת אריאל", נאמר בכתב האישום.

מכתב האישום שהוגש נגד עאדל עולה כי החליט לבצע את הפיגוע ממניע לאומני-אידיאולוגי, ולגרום למותם של יהודים באשר הם. הוא זיהה את בן גל כיהודי בהתאם לכיפה שחבש ובגדיו, בעודו עומד בצומת אריאל.

בשלב זה עאסי התקרב אל בן גל, שלף את אחת הסכינים ודקר אותו בעוצמה רבה בחזהו ובבטנו. גם לאחר שבן גל ניסה להימלט מהמקום, הנאשם רדף אחריו במטרה להמשיך ולדקור אותו, והדבר נמנע רק בזכות עובר אורח שהבחין במתרחש ופגע בעאסי באמצעות מכוניתו – כדי לעצור אותו.

בן גל, אב לארבעה ותושב הר ברכה בן 29, מת מפצעיו תוך זמן קצר לאחר הפיגוע בבית החולים בילינסון, לשם פונה עם פציעות קשות. עאסי ניסה תחילה לברוח מהזירה ונחסם בידי רכב שבו נהג קצין צה"ל – אך הצליח להימלט. כוחות הביטחון פתחו בסריקות אחריו, שנמשכו כמה שבועות עד ללכידתו.

אלמנתו של איתמר, מרים בן גל, אמרה הבוקר לאחר כתב האישום כי היא מאוד מעריכה את עבודת כוחות הביטחון. "מבחינתי יש רק תשובה ציונית אחת לרצח הזה והיא בנייה", הוסיפה. "אני מתקשה להבין מה מעכב את ראש הממשלה מלהודיע בקולו על אישור הבנייה בהר ברכה והפיכתה לעיר. כולנו מאמינים בו ויודעים שהוא מנהיג אמיץ שמסוגל להנהיג את עם ישראל לעצמאות בכל חלקי ארצו. ערב חג החירות אני מבקשת מראש הממשלה להוכיח שאנחנו אכן עם שיצא לחירות. ויכול לבנות בכל מקום בארצו. שיאשר בקולו את הבנייה בהר ברכה והפיכתה לעיר. זו הנחמה שלנו".

חודש וחצי לאחר הפיגוע: נעצר המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל

בנוסף פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר כתב אישום נגד מאלכ יוסף נהאר אסדי, תושב שפרעם בן 25, בעבירות של ניסיון רצח שהוא מעשה טרור, כהגדרתו בחוק המאבק בטרור.

אסדי ביצע ב-4 במרץ 2018 פיגוע דריסה במספר זירות בעכו בו נפצעו שוטר מג"ב, שני חיילי צה"ל, ואזרח.

הנהג הדורס נעצר באחת מזירות הפיגועים לאחר שנורה על ידי חייל ששהה במקום, והבוקר הותר לפרסום כי ממצאי החקירה בשב"כ ובמשטרה מעידים על כך שאסדי ביצע את הדריסות ממניע לאומני-אידיאולוגי.

כזכור, האירוע החל לאחר שג'יפ מתוצרת יונדאי בו נהג אסדי פגע בשוטר ברחוב יהושפט הסמוך לשוק בעכו והמשיך בנסיעה וסמוך לתחנת הרכבת בעכו פגע בשני החיילים. הרכב הפוגע נעצר לאחר שהנהג נורה ונוטרל כשמצבו מוגדר קשה, ומהמשטרה נמסר כי בשלב זה הרקע לאירוע עדיין לא ברור. שלושת הפצועים פונו לבית החולים נהריה במצב קל.

בתחילה העריכה המשטרה כי לא מדובר באירוע טרור, אלא נקמה של הנהג הדורס על דוח תנועה שקיבל מעט לפני שיצא למסע הדריסות. רק מאורח יותר שינו במשטרה את ההערכה וסברו כי אכן מדובר בפיגוע, כפי שמתבטא בכתב האישום, וזאת לאחר בחינת ממצאים בזירת האירוע וחומרי התיעוד שבידי החוקרים.

פיגוע דריסה בעכו: 4 נפצעו באורח קל; המחבל נורה ונוטרל

הפיגוע בעכו: עורך הדין מתעקש כי מדובר בתאונה ולא בטרור