צילום: Oren Fixler/Flash90

בד"צ העדה החרדית מזהירה: חשש תולעים בתפוזים

בועד הכשרות של העדה החרדית מזהירים מחשש לתולעים לאחר שלאחרונה נמצאו בכמה מקרים תולעים שככל הנראה מגיעים ממגדלים שלא טיפלו בפירות כראוי. "יש להתבונן במיץ כשהוא בכוס או בכלי רחב מעט (ולא בבקבוק) שלא צפים תולעים"

למרות שאנו רגילים לאכול תפוזים ופי הדר אחרי ללא בדיקה, בכשרות העדה החרדית מזהירים כי יש להיזהר מחשש לתולעים לאחר שלאחרונה נמצאו בכמה מקרים תולעים שככל הנראה מגיעים ממגדלים שלא טיפלו בפירות כראוי.

"אף כי בדרך כלל בתפוזים ופרי הדר מפרדסים מטופלים כראוי ולא מצוי תולעים בתוך הפרי (למעט הזהירות שצריך מהכנימות המצויות מבחוץ). לכן ראוי ונכון לבדוק את התפוזים לפני האכילה על ידי התבוננות שהפרי אינו ממוסמס (רך) ואין בהם מראה שונה, כתם כהה יותר או נקב, ואם קיים איזה חשש, יש להתבונן היטב אם מצויות רימות (תולעים) בגוון לבן /שקוף, בתוך בשר הפרי|.

"אולם כעת מאחר והגיעו אלינו דיווחים מאנשים שמצאו רימות בתפוזים, בפרט באותם תפוזים שמיועדים למיץ, שכפי הנראה היו חלקם ממגדל/ים שלא טיפלו כראוי. בסחיטת תפוזים יש להתבונן במיץ כשהוא בכוס או בכלי רחב מעט (ולא בבקבוק) שלא צפים תולעים כנזכר. (כשיש רימות דרכם לצוף למעלה בכלי)".

 

4 תגובות

לא תשקצו נפשותיכם

גם אני מצאתי תפוז ובתוכו תולעים מהלכות, שימו לב: כיוון שהרימה/תולעת שקופה לעיתים יהיה קשה להבחין בה.

נכון, אני מצאתי תולעת בתפוז. חוויה מעוד לא נעימה.

אוי מיין גאט געב מיר א ביסלע מזל..אוי מען דארף א ביסלע מזל…אוי שלא ימצא בתפוז א ביסלע שקצים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *