בשלחנו הטהור בסעודה שלישית הורה כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז על הקדמת מועד פתיחת זמן הקיץ בהיכלי הישיבות, שישובו לפעול כבר ביום שלישי הקרוב, במקום בראש חודש אייר כפי המקובל

חַדֵּשׁ יָמֵינוּ כְּקֶדֶם: רגע לפני שבני הישיבות שבים לעוד שבוע של חופשת בין הזמנים, הורה מרן האדמ"ר מצאנז שליט"א לראשי הישיבות של החסידות לקצר את ימי החופשה לתלמידים, שצפויים לחזור ללימודי זמן הקיץ כבר בבוקרו של יום שלישי הקרוב, זאת במקום ביום ראשון הבא, ר"ח אייר, כפי המקובל.

את ההוראה נתן האדמו"ר בתוך דבריו שנשא היום (שב"ק) בשלחנו הטהור בשעת רעווא דרעווין במרכז החסידות בקריית צאנז בנתניה, כשבדבריו הוא מבקש מכל המעורבים לעשות כמיטב יכולתם שהדבר יתבצע ללא כל הפרעה.

בחסידות מסבירים, כי מדובר בתקנה ישנה שתיקן האדמו"ר בעל ה'שפע חיים' זצ"ל בשנים קדמונית, אז ביקש מבחורי ישיבתו להקדים ולשוב אל שגרת לימודם ביום כ"ה בניסן שחל בו יום ההילולא של האדמו"ר בעל ה'דברי חיים' מצאנז זיע"א – תקנה שהאדמו"ר שליט"א ביקש לחדש אותה כעת.

יצויין, כי לא רק בחסידות צאנז מקדימים את מועד תחילת הלימודים בישיבות. גם בחסידות סאטמר ניתנה הוראה דומה על ידי האדמו"ר, שבדרשתו שנשא בחול המועד ביקש מתלמידי הישיבות הקטנות לשוב אל לימודם למחרת אסרו חג, במקום להסתובב בבית או ברחוב בחוסר מעש, כדבריו. האדמו"ר לא הסתפק בכך ואף האריך את זמן הקיץ בשבוע נוסף, כאשר מסגרת הלימודים בישיבות תמשיך להתקיים בימי הסליחות, ותסתיים יום לפני ראש השנה.