החברה הודיעה לעובדים כי לא מצאה רוכש למפעל והורתה על סגירתו במרץ 2019. בעקבות כך, 85 עובדים יפוטרו כבר בחודשים הקרובים - ומתכננים לשבות עד להודעה חדשה. בהסתדרות תקפו: "טבע ממשיכה להתנתק מישראל"

הנהלת חברת טבע הודיעה הבוקר (שני) על סגירתו של המפעל באשדוד במרץ 2019. החברה תפטר את 175 עובדי המפעל, לאחר שלא הצליחה למצוא לו קונה. 85 עובדים יפוטרו כבר בחודשים הקרובים והיתר יסיימו את עבודתם עם סגירתו של המפעל. העובדים שיפוטרו מתכננים לשבות עד להודעה חדשה.

המפעל באשדוד מייצר שקיות אינפוזיה, תרופות נוזליות וחומרי חיטוי עבור החברה, וייצורם יעבור כעת לחו"ל. הסגירה מצטרפת להודעת טבע כי תמכור גם את המפעל בקרית שמונה. בטבע עדיין ממשיכים לחפש קונה למפעל הצפוני, אך בהנהלה מדגישים כי אותו לא יסגרו – גם אם לא יימצא רוכש.

מהנהלת טבע נמסר בתגובה: "החלטה זו כואבת ומצערת אך עם זאת בלתי נמנעת. משום שחלק מפעילותו של המפעל אינה נמצאת בתחומי הליבה של טבע, וכן משום שייצור שקיות העירוי, המהווה כמחצית מכלל הפעילות במפעל, אינו רווחי".

בהסתדרות מיהרו לתקוף את ההודעה על סגירת מפעל טבע. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "הנהלת טבע מוכיחה שוב כי אין לה שום כוונה לחזק או לשמר את הפעילות שלה בישראל. דווקא כעת, לקראת יום העצמאות ה-70 למדינה, טבע – שנוסדה כאן והפכה להצלחה בינלאומית בזכות המוח הישראלי – ממשיכה להתנתק מאיתנו ולסגור את מפעליה בארץ אחד אחרי השני".

לפני כמה חודשים הודיעה הנהלת טבע על פיטורים של כ-14 אלף עובדים ברחבי העולם, וכ-1,700 עובדים בישראל. בסך הכל, מדובר בפיטורי כרבע מכוח האדם של החברה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים בממשלה ניסו לצמצם את פיטורי העובדים, אך המנכ"ל קאר שולץ הבהיר כי תכנית הפיטורים תיושם במלואה.