ראש הממשלה בנימין נתניהו העריך בדיונים ביטחוניים שהתקיימו אתמול כי נשיא ארצות דונלד טראמפ יתקוף בסוריה בעקבות הטבח באזרחים באמצעות נשק כימי. ישראל הוציאה הודעה שמטילה את האחריות למתקפת הנשק הכימי על נשיא סוריה ומשטרו

בישראל מעריכים שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יתקוף בסוריה לאחר שהנשיא הסורי בשאר אל אסד טבח באזרחיו באמצעות נשק כימי. פקיד ישראלי בכיר אמר ל'חדשות 10' כי בדיונים ביטחוניים שהתקיימו אתמול העריך ראש הממשלה בנימין נתניהו כי טראמפ צפוי, בסבירות גבוהה ביותר, להורות על תקיפה אמריקנית בסוריה.

פועל יוצא של הערכה זו היה הודעה מטעם משרד החוץ שמטילה את האחריות למתקפת הנשק הכימי בדומא על נשיא סוריה ומשטרו. ההודעה גם קבעה שאסד מנסה לייצר נשק כימי חדש.

הפקיד הישראלי הבכיר אמר כי מטרת פרסום ההודעה הייתה לתת תמיכה מדינית לפעולה צבאית אמריקנית אפשרית, כמו גם למהלך מדיני אמריקני במועצת הביטחון של האו"ם. הרוסים לא אהבו את ההצהרה של משרד החוץ, ושגרירות רוסיה פרסמה היום הודעה בה מתחה ביקורת חריפה על ישראל וטענה כי ההודעה נגד אסד היתה נמהרת כיוון שאין עדויות כלל שהיה שימוש בנשק כימי.

במקביל, גם בוושינגטון מתגברים הסימנים לתקיפה אמריקנית בסוריה. טראמפ ושר ההגנה ג'יימס מאטיס ביטלו נסיעה שתוכננה לדרום אמריקה "כדי לפקח על התגובה האמריקנית בסוריה ולעקוב אחר ההתפתחויות בעולם", כך על פי הבית הלבן.

איתות נוסף לרצינות כוונותיה של ארה"ב לממש את האופציה הצבאית היא המשחתת אותה קידמה היום לים התיכון. במוסקבה הזהירו את וושינגטון שכל שימוש בכוח עלול יהיה לייצר השלכות חמורות.

הנשיא טראמפ שוחח היום בטלפון ותיאם עמדות עם ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי ונשיא צרפת עמנואל מקרון. מאוחר יותר הערב תתכנס מועצת הביטחון של האו"ם להצביע על הקריאה האמריקנית לחקור את ההתקפה הכימית בסוריה.

הנשיא טראמפ על סוריה: "נקבל החלטה משמעותית ב-48 השעות הקרובות"

אחרי המתקפה הכימית בסוריה; האם טראמפ יתקוף?