במערכת הביטחון חוששים כי איראן מתכוונת לממש את איומיה ולתקוף את ישראל בתגובה לתקיפת הבסיס באזור חומס. "גם משטר אסד וגם אסד עצמו ייעלמו מהמפה ומהעולם במקרה כזה". וכיצד תגיב ישראל אם חיזבאללה יצטרף למהלך?

המתיחות בצפון: במערכת הביטחון לוקחים ברצינות את איומיה של טהרן לתקוף את ישראל בעקבות תקיפת הבסיס הסורי-איראני באזור חומס.

העיתונאי בן כספית מצטט הבוקר ב'מעריב' בכירים במערכת הביטחון שמאיימים מפורשות: "אם האיראנים ינקטו פעולה נגד ישראל משטח סוריה, מי שישלמו את המחיר יהיו אסד והמשטר שלו…גם משטר אסד וגם אסד עצמו ייעלמו מהמפה ומהעולם אם אכן ינסו האיראנים לפגוע בישראל או באינטרסים שלה משטח סוריה".

לדברי בן כספית, "אחת ההערכות בישראל היא כי איראן תנסה לגמול על התקיפה שהם מייחסים לישראל במוצאי שבת מתוך השטח הסורי – אם במערכות נשק איראניות שיובאו לשם מאיראן, אם על ידי "השאלת" מערכות נשק של צבא אסד. עם זאת, למרות הערכות שונות, בישראל לא משוכנעים כי עימות מול איראן ואסד בגזרה הצפונית ישאב לתוכו בהכרח גם את חיזבאללה וחסן נסראללה".

על מעורבות אופציונלית של חיזבאללה בסבב כזה אומרים במערכת הביטחון: "אנחנו מקווים שנסראללה לא יצטרף ויישאב למערכה כזו אם תפרוץ. אין לנו עניין להרחיב את הגזרה, אבל אם זה יקרה נסראללה חייב להבין שגורלו לא יהיה שונה מגורלו של אסד והוא ישלם מחירים יקרים מאוד".

//www.jdn.co.il/breakingnews/979370