צילום: פלאש 90

פוטין מפציר בנתניהו לא לנקוט במהלך שיערער את היציבות בסוריה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם נשיא רוסיה ולדמיר פוטין על המתיחות בסוריה. מלשכת רה"מ נמסר כי "נתניהו חזר והבהיר כי ישראל לא תאפשר התבססות איראנית צבאית בסוריה". בתחילת השבוע שררה מתיחות בין ירושלים למוסקבה על רקע התקיפה בסוריה.

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (רביעי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הנשיא הרוסי הפציר בנתניהו לא לנקוט שום מהלך שיערער את יציבות סוריה ויאיים על ביטחונה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. נתניהו חזר והבהיר כי ישראל לא תאפשר התבססות איראנית צבאית בסוריה".

בתחילת השבוע שררה מתחיות חמורה בין מוסקבה לירושלים לאח שעל פי דיווחים זרים תקפה ישראל בסוריה השבוע בסיס של חיל האוויר הסורי ונהרגו בה בין השאר גם קצינים אירנים שהלווייתם התקיימה היום בטהרן.

רוסיה האשימה את ישראל בתקיפה ושר החוץ הרוסי תידרך נגד ישראל.

היום התקיימה ישיבת קבינט בקריה בתל אביב ובמהלכה דן ראש הממשלה עם השרים בנעשה בסוריה, נתניהו ביקש מהשרים להימנע מלדבר על הנושא מחשש להתלקחות מיותרת.

על פי הנראה ארצות הברית מתקרבת לתקיפה בסורי, הנשיא טראמפ צייץ היום בטוויטר וכתב "רוסיה הבטיחה ליירט את כל הטילים שנשגר לסוריה. תתכונני רוסיה, כי הם יגיעו – יפים, חדשים ו'חכמים'!. אתם לא צריכים להיות שותפים של חיה שרוצחת בגז את אנשיה ונהנית מזה!".

סגן שר החוץ הרוסי הגיב לאיום של טראמפ: "טילים חכמים צריכים לטוס לעבר טרוריסטים, ולא לעבר ממשל לגיטימי שנלחמם בטרור בינלאומי בשטחו במשך כמה שנים". הבכיר הרוסי גם האשים את ארצות הברית בכך שה"טילים החכמים" עליהם דיבר טראמפ נועדו, אם אכן ישוגרו, לשבש את מהלכי החקירה של המתקפה בדומא.

בציוץ נוסף שפנה לרוסיה כתב טראמפ: "היחסים שלנו עם רוסיה גרועים היום מאי פעם, וזה כולל את המלחמה הקרה. אין לזה סיבה. רוסיה צריכה אותנו כדי לעזור לכלכלה שלה, משהו שיהיה קל מאוד לעשות, ואנחנו צריכים שכל המדינות ישתפו פעולה. לעצור את מירוץ החימוש?".

בסוריה, לפי הדיווחים, נערכים לתקיפה אמריקנית אפשרית. העיתון הצרפתי "לה פיגארו" דיווח שמחשש לתקיפה אווירית של ארה"ב הצבא הסורי מפנה כמה בסיסים, בהם בסיס חיל האוויר דומייר, באזור הרי קלמון בגבול סוריה ולבנון. החיילים והטילים מאותו בסיס, כך נכתב בעיתון הצרפתי, מועברים לבסיס הרוסי בחמיימים. אתמול דיווחו כלי תקשורת שמזוהים עם האופוזיציה שהצבא הסורי, חיזבאללה ואיראן, נוקטים אמצעי זהירות בבסיסים ובמוצבים מחשש לתקיפה של ארה"ב.

המתיחות האזורית עלתה עוד יותר לאחר שרשת BBC דיווחה היום שארצות הברית, בריטניה וצרפת מנהלות מגעים מתקדמים לתקיפה משותפת בסוריה. לפי הדיווח, ראשת הממשלה תרזה מיי קיימה שיחות טלפון עם נשיאי ארצות הברית צרפת על תגובת המעצמות. בשיחת הטלפון אמר נשיא צרפת מקרון למיי כי כל תגובה מערבית בסוריה תתמקד במתקנים הכימיים של משטר אסד. הבית הלבן הודיע כי הנשיא טראמפ ביטל נסיעה מתוכננת לאמריקה הלטינית כדי להתמקד בתגובה למצב בסוריה.

השר לענייני מודעין ישראל כץ התייחס לשיחת הטלפון שקיים ראש הממשלה עם הנשיא הרוסי ואמר "טוב עשה רוה״מ כשהבהיר לנשיא רוסיה בערב יום השואה שלא נאפשר למי שקורא להשמדתנו- לאיים על ביטחוננו. לעולם לא עוד".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן