בכיר איראני עונה לנתניהו: "אם ישראל תתקוף – תל אביב וחיפה יושמדו"

"איראן אינה סוריה. יש לנו יכולת להשמיד את ישראל", אמר עוזרו של עלי חמינאי • גורם ישראלי בכיר: "נשארנו לבד במאבק הזה. אבל אין לנו ברירה" • וגם: האם הקונצנזוס בין הצמרת המדינית והביטחונית מבשר על מלחמה קרובה? סקירה ופרשנות


בוידאו: רגע שיגור הטילים לעבר הבסיס

המתיחות הקשה בין ישראל לאיראן בעקבות תקיפת הבסיס הסורי-איראני באזור חומס מתעצמת: עוזרו של המנהיג הרוחני העליון של איראן, עלי חמינאי, הגיב היום לנאומו של ראש הממשלה אמש ואיים כי אם ישראל תתקוף את ארצו היא תושמד.

"איראן היא לא סוריה. לאיראן יש את היכולת להשמיד את ישראל וכשתינתן הסיבה לכך, תל אביב וחיפה יושמדו", כך הבכיר האיראני.

בתוך כל, באתר 'אל מוניטור' הובאו דבריו של בכיר במערכת הביטחון שאמר בעקבות ההתפתחויות האחרונות באזור: "אנחנו יודעים שנשארנו לבד במאבק הזה. אבל אין לנו ברירה אלא להמשיך בו".

לדברי העיתונאי בן כספית שחתום על הידיעה, "למרות העובדה שנותרה כמעט לבדה, ישראל אינה ממצמצת. התקיפה האווירית המאסיבית נגד בסיס חיל האוויר T4 הסמוך לחומס מיוחסת לישראל, והנושא אושר גם על ידי גורמים אמריקאים רשמיים…דומה כי בחודשים האחרונים חצתה ישראל את סף הפחד והשלימה עם העובדה שהיא נמצאת על מסלול התנגשות עם איראן ואסד במקרה הטוב; איראן, אסד וחיזבאללה במקרה הפחות טוב; או אפילו איראן, אסד, חיזבאללה ורוסיה במקרה הגרוע מאוד".
//www.jdn.co.il/video/978779
לטענתו, "במערכת הביטחון הישראלית, שבדרך כלל מגדירה עבור ההנהגה המדינית את גבולות הגיזרה ומרגיעה את יצר ההרפתקנות, רואים עין בעין עם נתניהו, ליברמן ושאר שרי הקבינט הלוחמניים. אחדות דעים כזו לא נראתה מזמן בין קבינט המלחמה הישראלי לצמרת צה"ל ומערכות הביטחון. המדיניות פשוטה: אסור למצמץ בסוריה. אסור לתת לאיראן להקים בסיסי אוויר במדינה, אסור להתיר לאיראן להקים בסיסים קרקעיים, אסור להרשות לאיראן להקים תשתיות צבאיות. מי שימצמץ, יקום בעוד שנה עד שלוש שנים למציאות בלתי נסבלת. ואם המדיניות הזו תדרדר את האזור למלחמה? שתדרדר. ישראל מפסיקה לחשוש. לפחות בשלב הזה".

כספית חושף פרטים נוספים על התקיפה בחומס: "התקיפה האווירית על הבסיס בסוריה הייתה מאסיבית בהרבה מתקיפות קודמות המיוחסות לישראל. למרות ההודעה לפיה מערכות ההגנה יירטו חלק משמונת הטילים שירו מטוסי האף-15 התוקפים, גורמים מערביים שנחשפו לחומרים המודיעיניים אמרו לאל-מוניטור כי מדובר בעשרות רבות של טילים שנורו לעבר חלקו הצפון-מערבי של הבסיס, בו הקימה איראן הלכה למעשה שדה תעופה עצמאי משלה לכלי טיס בלתי מאוישים צבאיים".

"הכדור נמצא עכשיו בטהרן. בישראל מאמינים שפוטין יבליג ויכיל את המדיניות הישראלית הלוחמנית. בתוך הכאוס המסתמן אין לאף אחד בצמרת הישראלית כוונה להתקפל. אם איראן מוכנה להסתכן במלחמה גלויה עם ישראל כדי לבסס לעצמה תשתית צבאית בסוריה, היא צריכה להבין שישראל תלך עד הסוף. אנחנו עדים למשחק אזורי בו מעורבים כוחות רבים ומגוונים עם אינטרסים סותרים ומורכבים. בתוך כל זה, מנסה ישראל להמציא את הרתעתה מחדש".
//www.jdn.co.il/news/world_news/979956
//www.jdn.co.il/breakingnews/980671

8 תגובות

מהפכה פנימית באירן וחמינאי ייתלה על עץ גבוה כמו המן הרשע ימח שמו!

בכלל לא מצחיק.
תתפללו

לא רואים כלום בסרטון רק אורות מנצנצים כאילו שמבינים מזה משהו….

הכל שטויות, טיל פה ובומבה שם, חה. הכל שווה גארנישט
רק להתפלל ולהתחזק באמונה בבורא עולם !

אף אחד לא אומר את זה בפה מלא: אנחנו קרובים מאד למלחמת עולם שלישית שהפעם לא תהיה באירופה אלא באסיה. רק להתפלל שההכרעה בסופו של דבר תהיה לטובת עם ישראל. תפילות!

ההסרטה מאוד מפחידה

המלך הערבי (ערב הסעודית)רק אם ירגיז את מלך פרס ולצערנו יתחיל מלחמת גוג ומגוג. שיתוף מדינות המלחמה עכשיו רוסיה ארה"ב סוריה ואירן וישראל זה עלול להתפתח למלחמה כוללת של 70 אומות ח"ו ומה נעשה ליום פקודה? ושואת רשעים שוב תבוא עלינו או שהשם ית' יצילנו ויוציאנו מאפילה לאורה.

מעמיד עליהם מלך…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן