צילום: פלאש 90

גוברת המתיחות בקואליציה: "ברור כשמש שנתניהו מעונין בבחירות"

גובר הזעם בסיעת 'כולנו' על כוונתו של ראש הממשלה לקדם את 'המודל הבריטי' שינטרל לחלוטין את סמכות ביהמ"ש העליון לפסול חוקים. בכיר במפלגה: "ברגע שזה עובר נתניהו יכול להחליט שהוא ראש ממשלה עוד 20 שנה, מי יעצור אותו?"

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

גוברת המתיחות בקואליציה בעקבות הצהרתו של נתניהו על רצונו לחוקק את המודל הבריטי שהציע השר יריב לוין. מדובר, כזכור, בהצעת חוק שמבקשת לנטרל לחלוטין את סמכויותיו של ביהמ"ש העליון בכל הקשור לפסילת חוקים.

ביום ראשון הקרוב צפויה שוב להתכנס ישיבה של ראשי סיעות הקואליציה כדי לדון בנושא, זאת לאחר שביום רביעי כחלון דן מאותו פורום שעסק באותו נושא.

בכיר ב'כולנו' שב אמר היום ל'מעריב כי "החוק הזה שיריב לוין מכנה אותו 'המודל הבריטי' הוא לא משהו אחר חוץ מחוק לקידום השחיתות באופן מובהק. המשמעות היא שברגע שזה עובר, הממשלה יכולה לעשות מה שהיא רוצה ולהעביר איזה חוק מטורלל שהיא רוצה. אחרי שמעבירים את זה, נתניהו יכול להחליט שהוא, על פי החוק, יהיה ראש ממשלה עוד 20 שנה, מי יעצור אותו? הוא יחוקק".

לטענתו, "יש לנו הסכם קואליציוני, ולפיו יש לנו וטו על כל חוק שקשור לבית המשפט העליון. אז זה ברור כשמש שכשנתניהו מביא לדיון את החוק אולי הכי רדיקלי בנושא הזה, הוא בעצם מעוניין בבחירות".

כזכור, ביום רביעי הסביר השר לוין: "אתם רוצים רק פסקת התגברות נקודתית. ההצעה הזאת חלשה, אנחנו רוצים לקדם הצעה יותר חזקה ורחבה. אני דיברתי עם סמוטריץ והוא הודה שההצעה שלו בעייתית ושיש מודלים טובים ממנה. לדוגמה – המודל הבריטי טוב יותר מההצעה שאתה (בנט) מדבר עליה. היא הוגשה בעבר וחתומים עליה יואל חסון, אביגדור יצחקי וסיעות חרדיות. ייתכן ונצטרך בהמשך פשרה כי צריך להעביר את החוק במליאה, אבל אני מאמין שצריך ללכת על מהלך רחב יותר שיש לו יותר קונצנזוס. ללכת היום רק על פסקת התגברות נקודתית זה יגרום נזק כי לא יעמוד בבגצ, כמו שהיה בפסקת ההתגברות בחוק הגיוס".

נתניהו: "נקדם גירסה מורחבת של פסקת ההתגברות"; כחלון נעדר

5 תגובות

לא גוברת שום מתיחות המתיחות היחידה שגוברת היא בתקשורת שהופכת את דאגתה לדאגת הקואליציה , עד מתי תהיו שופר ש ל השמאל הקיצוני

אילו לא נבחר נתניהו אלא בשביל תיקון עיוות חמור זה, שבג"צ מבטל חוקי הכנסת, דיינו.

הלואי הלואי שבעז"ה יצליחו סוף סוף להעמיד את בית המשפט במקומו.
ושהחבר'ה מכולנו יפסיקו לקושש קולות על חשבון רצון העם.

כחלון השפן

עוד הפעם מוכח נתניהו טוב ליהודים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell