גובר הזעם בסיעת 'כולנו' על כוונתו של ראש הממשלה לקדם את 'המודל הבריטי' שינטרל לחלוטין את סמכות ביהמ"ש העליון לפסול חוקים. בכיר במפלגה: "ברגע שזה עובר נתניהו יכול להחליט שהוא ראש ממשלה עוד 20 שנה, מי יעצור אותו?"

גוברת המתיחות בקואליציה בעקבות הצהרתו של נתניהו על רצונו לחוקק את המודל הבריטי שהציע השר יריב לוין. מדובר, כזכור, בהצעת חוק שמבקשת לנטרל לחלוטין את סמכויותיו של ביהמ"ש העליון בכל הקשור לפסילת חוקים.

ביום ראשון הקרוב צפויה שוב להתכנס ישיבה של ראשי סיעות הקואליציה כדי לדון בנושא, זאת לאחר שביום רביעי כחלון דן מאותו פורום שעסק באותו נושא.

בכיר ב'כולנו' שב אמר היום ל'מעריב כי "החוק הזה שיריב לוין מכנה אותו 'המודל הבריטי' הוא לא משהו אחר חוץ מחוק לקידום השחיתות באופן מובהק. המשמעות היא שברגע שזה עובר, הממשלה יכולה לעשות מה שהיא רוצה ולהעביר איזה חוק מטורלל שהיא רוצה. אחרי שמעבירים את זה, נתניהו יכול להחליט שהוא, על פי החוק, יהיה ראש ממשלה עוד 20 שנה, מי יעצור אותו? הוא יחוקק".

לטענתו, "יש לנו הסכם קואליציוני, ולפיו יש לנו וטו על כל חוק שקשור לבית המשפט העליון. אז זה ברור כשמש שכשנתניהו מביא לדיון את החוק אולי הכי רדיקלי בנושא הזה, הוא בעצם מעוניין בבחירות".

כזכור, ביום רביעי הסביר השר לוין: "אתם רוצים רק פסקת התגברות נקודתית. ההצעה הזאת חלשה, אנחנו רוצים לקדם הצעה יותר חזקה ורחבה. אני דיברתי עם סמוטריץ והוא הודה שההצעה שלו בעייתית ושיש מודלים טובים ממנה. לדוגמה – המודל הבריטי טוב יותר מההצעה שאתה (בנט) מדבר עליה. היא הוגשה בעבר וחתומים עליה יואל חסון, אביגדור יצחקי וסיעות חרדיות. ייתכן ונצטרך בהמשך פשרה כי צריך להעביר את החוק במליאה, אבל אני מאמין שצריך ללכת על מהלך רחב יותר שיש לו יותר קונצנזוס. ללכת היום רק על פסקת התגברות נקודתית זה יגרום נזק כי לא יעמוד בבגצ, כמו שהיה בפסקת ההתגברות בחוק הגיוס".

נתניהו: "נקדם גירסה מורחבת של פסקת ההתגברות"; כחלון נעדר