חבר הכנסת הסביר מדוע דגל התורה אינה ממהרת להביע תמיכה במועמדותו של משה אבוטבול לראשות עיריית בית שמש, התייחס לשאלת הרצת מועמד חרדי לראשות עיריית ירושלים ןהגיב האם יציבו מועמד מול ישראל פרוש באלעד

בראיון לרדיו קול חי נשאל ח"כ יעקב אשר מדוע דגל התורה אינה תומכת במועמדותו של משה אבוטבול לראשות העיר בית שמש, למרות שאין ספק כי הוא ראש עיר טוב. אשר הגיב כי "לפי השיטה הזאת ראש העיר בבני ברק היה צריך להיות עד היום מרדכי קרליץ…

"עשר שנים תמכה דגל התורה תמיכה מוחלטת באבוטבול, כיום רוב הציבור החרדי המתגורר בבית שמש הוא מיהדות התורה ואין סיבה שניקח קבלני משנה ממפלגות אחרות", אמר אשר. "אנו לא מחפשים מועמדים מבחוץ יש לנו נציגים כיום בעירייה הראויים לכהן בתפקיד".

עם זאת, אשר הבהיר כי "זו עמדת חברי הכנסת של דגל התורה", אבל לדברי אשר, "התבקשנו ע"י רבני התנועה לערוך בדיקות נוספות בטרם נעלה לגדולי ישראל להציג בפניהם את מכלול ההיבטים והם אשר יכריעו בעניין".

בהתייחסות לשאלה האם להריץ מועמד חרדי לראשות עיריית ירושלים אמר אשר כי "חייב להיות שיתוף פעולה של כלל המפלגות החרדיות לגבי זהות המועמד, צריך לבחון בזהירות רבה הצבת מועמד חרדי, שעלול להעלות את אחוז המצביעים הלא חרדיים ואף עלול לפגוע במס' הנציגים החרדיים במועצה".

במענה לשאלה האם דגל התורה תריץ מועמד לראשות העיר אלעד אמר אשר: "אין ספק שיש באלעד ראש עיר מצויין הוא נבחר בשיתוף פעולה ברשימה משותפת של דגה"ת ואגו"י, וב"ה זכינו לקידוש שם שמים, יחד עם זאת קיים הסכם רוטציה שמקובל על שתי המפלגות, כלל השיקולים והצדדים יוצגו לגדולי ישראל אשר יכריעו כיצד לנהוג".