בראשות רבני הקהילות ובכירי תנועת אגודת ישראל הוחלט להריץ רשימה נפרדת בראשה יעמוד פנחס הומינר, מחסידות קרעשטניף, לה למעלה מאלף קולות היכולים להצביע בבחירות הקרובות למועצת העיר. לראשות העיר יתמכו ברחמים מלול

ראשי אגודת ישראל התכנסו ביום חמישי בעיר רחובות יחד עם עסקני המפלגה בעיר וראשי הקהילות החסידיות בראשות בני האדמו"ר מקרעטשניף ורבני הקהילות לישיבת היערכות ראשונה לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שעתידות להתקיים בעוד מספר חודשים.

בכינוס הוחלט על התמודדות ברשימה עצמאית למועצת העיר. פנחס הומינר העומד בראש הרשימה קידם את המתכנסים בברכה ובתוך דבריו שם דגש על הגידול המבורך וההתפתחות המרשימה של הציבור החסידי בעיר לצד מוסדות התורה והחסד המתפתחים בצעדי ענק הדורשים מטבע הדברים שיהיה להם ייצוג הולם בעירייה.

סגן שר החינוך מאיר פרוש שיבח בדבריו את פעילותו של פנחס הומינר לאורך כל שנות פעילותו הציבורית ואשר משמש דוגמא ומופת לדרך התנהלות של נציג חרדי במיוחד בעיר מעורבת בה הוא זוכה לקדש שם שמים. הוא ציין כי אין לו ספק בהצלחת המערכה.

מזכ"ל אגו"י וראש עיריית בני ברק חנוך זייברט הרחיב בדבריו על תפקידו של נציג ציבור במשנתה של תנועת אגודת ישראל אשר מאז ומעולם חברה בין קהלים שונים במטרה להגדיל תורה ולהאדירה והעיר רחובות מהווה קרקע פוריה לפעילות זו. הוא ציין כי אגודת ישראל הארצית תפעל במלוא מרצה על מנת לסייע למערכת הבחירות המקומית.

עוד השתתף בכינוס נציג קהילת צאנז שמעון שר סגן ראש עיריית נתניה ששיתף את הקהל מנסיונו הרב בהגדלת ייצוג אגודת ישראל בנתניה על ידי חיבור קהלים נוספים מכל גווני הקשת. "כשאנחנו רצנו פעם ראשונה ברשימה עצמאית הפתענו אפילו את עצמנו והבאנו 3 מנדטים. זה לא מופרך בכלל שכך יהיה גם ברחובות" אמר. כן השתתפו נציגי קהילת ויז'ניץ הרב יעקב טסלר חבר מועצת העיר אשדוד ועוזר סגן שר הבריאות, והרב יהושע מנדל מעסקני ויז'ניץ. בין המשתתפים בלטו בנוכחותם ראשי ומנהלי מוסדות קרעטשניף בעיר ראשי קהילת לומדי תורה ונציגי הציבור הכלל חסידי בעיר.

לדברי פנחס הומינר, "חשוב להבין שאנו פונים לראשונה ברשימה שפונה לכל תושב רחובותי באשר הוא וללא כל עניין סקטוריאלי. אנחנו מציגים עשיה עם כל הנשמה. זה לא סוד שישנם שסעים בחברה הישראלית, אבל אסור בשום אופן שזה יחלחל לרחובות, ורבים הם האנשים מקרב המגזר הכללי שרואים בי גשר לאיחוד בין הזרמים בעיר, בין חילונים לדתיים, בין ספרדים לאשכנזים, כי מבחינתי כולם תושבים ולכולם מגיע לקבל יחס שווה, ואני לא מתכוון לשנות את הסטטוס קוו הקיים. אני יכול לספר על אישים ומגזרים שונים שכבר במגעים מתקדמים להצטרף אף הם למפלגתנו ויחד נציג מנהיגות מנצחת שטובת התושב למול עיניה".