דובר צה"ל

הותר לפרסום: המל"ט האיראני שחדר לישראל היה חמוש ויועד לפיגוע

דובר צה"ל פרסם כי מניתוח מסלול המל"ט ומניתוח חלקיו עולה כי כלי הטיס נשא חומר נפץ. לפי הצבא, יירוטו מנע פעולה חבלנית של איראן. השבוע הופצץ הבסיס האווירי ממנו המריא המל"ט. על פי פרסומים זרים, ישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

המל"ט האיראני שחדר לישראל בחודש פברואר היה חמוש ויועד לבצע פיגוע – כך התיר לפרסום הערב (שישי) דובר צה"ל. מניתוח מסלול התעופה ומחקר מבצעי ומודיעיני שבוצע על חלקי כלי הטיס עולה כי הוא נשא חומר נפץ וכי מטרתו הייתה לבצע פעולת חבלה בשטח ישראל. עוד נמסר מצה"ל כי הכלי האיראני זוהה במערכות ההגנה והיה במעקב עד ליירוטו, ולכן לא היווה סכנה כשטס בשטחה האווירי של ישראל.

השבוע הופצץ הבסיס האווירי T-4 שבאזור חומס, המתקן שממנו המריא המל"ט. על פי פרסומים זרים, ישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה, שבה נהרגו 14 בני אדם. במשרד החוץ של איראן גינו את המתקפה שאירעה השבוע בבסיס T-4 שבסוריה, אך לא התייחסו להרוגים. בהודעה שמסרה טהראן נאמר כי מטרת התקיפה היא "להסיט את הדיון מהטרגדיה" ברצועת עזה, שבה נהרגו עשרות פלסטינים בעימותים אלימים מול צה"ל בשבועיים האחרונים.

האירוע התרחש ב-10 בפברואר, אז יירט מסוק קרב של צה"ל את המל"ט, שחדר לשטח ישראל מסוריה. בתגובה לחדירה תקף חיל האוויר את האתר שממנו הופעל המל"ט. במהלך התקיפה, באזור תדמור, נפתחה אש נ"מ לעבר כלי הטיס ומטוס F-16 החל בנטישה והתרסק בקיבוץ הרדוף שבעמק יזרעאל. שני הטייסים נפצעו בנטישה, אחד מהם באורח קל והשני באורח קשה.

בגל תקיפות נוסף בסוריה, בתגובה לתקרית החריגה, הופצצו 12 מטרות שונות, בהן מחסנים איראניים. לפי צה"ל, הייתה זו מתקפה רחבת היקף נגד מערך ההגנה האווירי הסורי והופצצו מערכות טילי קרקע-אוויר מסוג SA-5 ו-SA-17. עשרים טילי נ"מ נורו לעבר מטוסי חיל האוויר במהלך גל התקיפה, מה שגרם להפעלת אזעקות ביישובי הצפון. שרידי מטוס הקרב נפלו ברדיוס של כשמונה ק"מ.

"צה"ל פועל בנחישות כנגד ניסיון ההתקפה האיראנית, הסורית והפרת הריבונות הישראלית, ונמצא במוכנות למגוון תרחישים וימשיך לפעול על פי הצורך ככל שיידרש", מסר אז צה"ל. "איראן משחקת באש וגוררת את האזור להרפתקה שהיא לא יודעת איך תסתיים". דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר כי האחריות לאירוע היא של איראן, וסוריה נכנסה לתמונה כששיגרה 20 טילים לעבר כלי הטיס.

//www.jdn.co.il/video/951898

//www.jdn.co.il/breakingnews/955511

כתבות קשורות

הנשיא אחרי החיסון השלישי: "מרגיש מצוין, לצאת להתחסן ולקיים מצווה"
טהרן מכחישה מעורבות; בנט: איראן היא זו שתקפה את הספינה - יש ראיות מודיעיניות
נתניהו מרוצה באופוזיציה: "אפשר לישון לילה שלם בלי טלפון אדום"
עומס חום קיצוני ישרור בישראל; אלו ההנחיות לצלוח את השרב בשלום
ויראלי ברשת: הנהג שנסע "נגד כיוון התנועה" • וידאו משעשע
סינגל-קליפ בכורה: צביקי נוילנדר מאחל לכם "עוד שמחה" • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
מוטי אטיאס בסינגל קליפ מרגש: "קער מיך צוריק"
מעמד כבוד התורה לחתני התורה בישיבת בית יוסף חיים בית שמש • גלריה
תיעוד: תלמידי ת"ת תורה ויראה נבחנו אצל גדולי הרבנים
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הראשל"צ רבי רפאל בכ"ר שמואל מיוחס זצ"ל
פרופ' אש: "אין האטה בתחלואה" • האם יטילו הגבלות נוספות בחגים?

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן