חבר מועצת העיר שי זולדן הודיע הערב כי יתמודד לראשות העיר קריית גת. "אתמודד, ובעזרת השם - ובעזרתכם, אנצח!", כתב בהודעה לתומכיו • בינתיים בעיר: האם המפלגות החרדיות ירוצו הפעם במשותף? ובמי יתמכו במירוץ לראשות העיר?

"תושבים יקרים, הגיע הזמן לבשר לכם כי אתמודד על ראשות העיר קרית גת. אתמודד, ובעזרת השם – ובעזרתכם, אנצח!" – כך נפתחה ההודעה שפרסם לתומכיו הערב, חבר מועצת העיר קריית גת שי זולדן.

"מתוך אהבה גדולה לעיר הזאת, על רחובותיה ואנשיה, על העבר שלה והעתיד לבוא, מתוך אמונה גדולה בצדקת הדרך ומתוך תפיסת עולם סדורה על הדרך שבה יחד נהפוך את קרית גת – לטובה יותר, אנחנו יוצאים מכאן למסע משותף.

זולדן הוסיף: "בשנים האחרונות הקדשתי את מרבית זמני לעשייה ציבורית רחבה ומשמעותית וכעת אני רוצה להרחיב אותה ולהעצים את השפעתי – למענכם. כך, כמו גל גדול של תקווה – נביא את הבשורה לקרית גת. ואנחנו נעשה את זה ביושר, בשקיפות, בהגינות ובנקיון כפיים- כראוי לאנשי ציבור. שנים שהתכוננתי לרגע הזה, והיום אני מוכן מתמיד. אלחם על כך בכל כוחי, זוהי משימת חיי".

בבחירות האחרונות לכנסת שימש זולדן כראש מטה מפלגת "יש עתיד" אך תושבים בעיר קריית גת ששוחחו עם JDN הדגישו כי זולדן אומנם תמך ביאיר לפיד, אך בכל הנוגע לעמדותיו של לפיד ביחס לחברה החרדית – זולדן רחוק ממנו כרחוק מזרח ומערב. הם מציינים את העזרה הרבה של זולדן לפונים חרדים רבים, כמו גם את העובדה כי הוא מגיע רבות לתפילות בבית המדרש של קרעטשניף בעיר.

עד כה, הודיעו לפחות שבעה מועמדים כי הם מצטרפים למירוץ לראשות העיר, אך בינתיים נראה כי בעל הסיכויים הגדולים ביותר על מנת להחליף את ראש העיר המכהן, אבירם דהרי, הוא שי זולדן. ברחוב החרדי בעיר, נשמעות תלונות רבות כלפי דהרי בגין התנהלותו, ולדברי תושבים רבים, הם מקווים כי המפלגות החרדיות יכריעו על תמיכה בזולדן.

בבחירות הקודמות בעיר, הצליחה ש"ס להכניס שתי נציגים למועצה, בעוד אגודת ישראל נכשלה ולא הכניסה אף נציג למועצת העיר. יצוין כי לא כל הקהילות החסידיות בעיר תמכו בבחירות האחרונות ברשימת אגודת ישראל, ורבים מהם תמכו והצביעו למפלגתו של דהרי, למרות שלא הציב מועמד חרדי ברשימתו.

למרות שאנו מתקרבים לעבר מועד הבחירות, בינתיים עדיין לא ידוע כיצד יצביע הפעם הציבור החרדי בעיר, כאשר יש אפשרות כי גם במערכת הבחירות הנוכחית הציבור החסידי בעיר יפלג את הצבעתו, כאשר מנגד, ישנם הפועלים להביא לאחדות מליאה, לא רק בין מרכיבי אגודת ישראל, אלא אף עם סיעת ש"ס המקומית.

יצוין כי בין הפעילים הסובבים את זולדן ומביעים בו תמיכה, ניתן לראות גם חרדים המתגוררים בעיר. "ניתן להרגיש את הלך הרוח בציבור ואת חוסר שביעות הרצון מההנהגה הנוכחית, עיר כמו קריית גת צריכה ראש עיר שמכיר ומקשיב לרחשי הציבור. בגדול יש עוד זמן עד הבחירות, אני יודע שהציבור מעריך את העשייה שלי, ואני מקווה שיתמוך בי בכל דרך שאבחר", אמר זולדן.

בראיון לעיתון מקומי אמר: "מזה חודשים ארוכים אני חשוף למאות פניות של אזרחים מודאגים, שלא אוהבים את מה שקורה בעיר שלנו. הם חושבים שקרית גת נסוגה לאחור. הם חוששים שכלכלת העיר קורסת ולא תעמוד בתחרות הקשה. הם רואים את העירייה נקלעת לחובות של מאות מיליוני שקלים ומשרד הפנים מסתכל כבר בשבע עיניים על כך שהתקציב לא אושר. הם רואים את הרחובות המוזנחים שלנו. הם רואים את המצב בשיכונים הישנים שלא שוקמו ולא טופלו. קצרה היריעה מלהכיל. אבל יש לה שורה תחתונה שהיא: אבירם דהרי, תודה, 15 שנה זה מספיק. הגיע הזמן לשנות כיוון. הגיע הזמן להעניק עתיד לתושבים הוותיקים והצעירים המצטרפים בימים אלה אלינו. מול כל פרץ הרגשות הזה, אנשים שחשים תסכול על המתחרש בעירם, אני אוביל את השינוי".

על החלטתו להצטרף לפוליטיקה המקומית סיפר, "לפני חמש שנים, ישבתי עם קבוצה גדולה של חברים תושבי קריית גת שעזבו את העיר. הרגשנו שאבדנו את הדרך שהייתה לנו כאן כילדים. התשובה שעלתה על השולחן, שהעיר אינה מושכת צעירים, ודאי לא צעירים שהשכילו בחוץ ולצערי בוודאי מי שלא גדל כאן. לא עסקתי בפוליטיקה, לא הייתי קרוב לזה. סיימתי את לימודי המשפטים ורציתי לפתוח עסק. אחרי השיחה הזאת הרגשתי לא טוב. שאלתי את עצמי מה אני עושה? איך אני מחזיר את החברים שלי לקריית-גת.

"יחד עם ראש המטה שלי היום, חבר ילדות איתמר יהודה, ועוד כ-15 חבר'ה צעירים, חיפשנו פתרונות. מצאנו כמה, והעלינו אותם בהזדמנות ראשונה לדהרי. היינו בהלם מכך שהוא סירב לקדם אותם. הוא לא השכיל להבין את המשמעות של להותיר את הדור הצעיר בעיר. הוא אמר לנו אתם יכולים לעבור לגדרה, באר שבע, לאשקלון לאן שתרצו. המשפט שזעזע אותי וגרם לי להיות לשליח ציבור, היה: 'מי שלא רוצה להישאר בקרית גת, מוזמן. אני לא מחזיק אף אחד בכוח'. שם התחלתי את המסע שלי לראשות העיר".

כל הערים, המועמדים והחדשות לקראת הבחירות המקומיות – לחצו כאן