אלוף פיקוד דרום לשעבר, ד"ר יום טוב סמיה, שוקל להתמודד בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים. מנגד, מרצ החליטה לא להריץ מועמד לראשות העיר ופפה אללו הודיע כי הוא עוזב את מרצ והסביר: "בחצי שנה האחרונה נתקלתי בעוינות, התקפות ושקרים"

עדיין לא ברור האם יהיה מועמד חרדי לראשות העיר ירושלים, אך בינתיים, הפילוג החילוני מגביר את הסיכוי כי במידה ואכן יהיה מתמודד חרדי לתפקיד הבכיר, הוא ינצח את המירוץ.

היום דווח בעיתון ישראל היום כי אלוף פיקוד דרום לשעבר, ד"ר יום טוב סמיה, שוקל להתמודד בבחירות הקרובות לראשות העיר. האלוף במיל' איננו תושב ירושלים ונחשב לאיש מפלגת המחנה הציוני, אליה הצטרף לפני כשנה.

על פי הדיווח, האלוף במיל' ד"ר יום טוב סמיה שוקל להתמודד בבחירות הקרובות על ראשות עיריית ירושלים, זאת בעקבות פניות שנעשו אליו מצד גורמים המעורים במערכת הבחירות בירושלים. במידה וסמיה יחליט להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, הוא יצטרך לעבור להתגורר בבירה עד סוף החודש.

סמיה אישר ל'ישראל היום״ את הפרטים: ״ראש עיריית ירושלים הוא אחד מהתפקידים החשובים והמורכבים במדינת ישראל ובמזרח התיכון כולו״, אמר סמיה. ״בעקבות מספר פניות אליי בשבועיים האחרונים מקבוצות שונות בעיר, אני שוקל את האפשרות הזו בכובד ראש".

מנגד, למרות הכרזתו של פפה אללו בחודש שעבר כי ירוץ לבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים מטעם סיעת מרצ, הוחלט בישיבת הסיעה שלא להעמידו כמתמודד על תפקיד ראש העיר. הסיבה לכך, כפי שנודע ל"כל העיר" הינה "משום שהדבר יגרוף משאבים רבים מהסניף וכן – אין טעם להריץ מועמד שהסיכוי שלו נמוך". ההחלטה התקבלה בהצבעת תשעה מחברי הנהלת הסיעה, מתוכם 8 היו בעד, וקול אחד נמנע. פפה אללו עצמו שנכח בישיבה, בחר שלא להצביע.

במכתב ששיגר לאחר קבלת ההחלטה פפה אללו נכתב בין היתר: "לצערי, בחצי שנה האחרונה נתקלתי בעוינות, התקפות ושקרים מטעם הנהלת הסניף המקומי – כולל דיונים על ההצעות שלי ללא תאום איתי על השתתפותי. כמו-כן, קיום דיונים וקבלת החלטות בניגוד ללוח זמנים שקבעה ועדת הבחירות. ירושלים עיר ימנית וחרדית, אבל בכל זאת קיימת עדות לכך שהציבור הזה מעריך את מרצ ואותי באופן אישי ומוכן לשמוע אותנו למרות שלא יצביע עבורנו ולמרות שאין לנו סיכוי להיבחר. בשיחות עם הנהלת הסניף הסברתי שחייבים להתמודד לראשות העיר ואת היתרונות בכך".

עוד הוסיף אללו: "נתתי שלושה תרחישים: אחד : לחפש מועמד מוסכם לרשימות הפלורליסטיות; שתיים : לחפש מועמד "מהליגה הלאומית" מהשורות של מרצ. כאשר שני התרחישים אלה לא הצליחו, הצעתי את השלישי, שמתוך אחראיות אני מוכן להציע את מועמדותי לראשות העיר מטעם מרצ – בתנאי שאקבל את תמיכת הסניף והנהגת מרצ (פנייה כזאת נעשתה לכל מוסדות מרצ). אם משווים את ששת המועמדים האחרים שכבר הגישו מועמדות לראשות העיר, אינני מרגיש נחות (מכל הבחינות המקצועיות, מהניסיון, מהיכולת, מהקשרים, מאהדת הציבור, ועוד). ואז התחילו ההתקפות האישות והגיעו לכל מקום – כולל העיתונות".

כל הערים, המועמדים והחדשות לקראת הבחירות המקומיות – לחצו כאן

אחרי ברקת: האם חרדי יכבוש את הלשכה בכיכר ספרא?