צילום: חדשות 10 ואילסטורלציה

פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי כץ הורשעה בדין משמעתי

שופטת בית המשפט השלום בתל אביב רונית פוזננסקי כץ הורשעה הערב בפרשת המסרונים בתיק 4000 בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. במסרונים בינה לבין נציג הרשות לניירות ערך, עודכנה השופטת בעמדת התביעה לפני הדיום בבית המשפט

שופטת בית המשפט השלום בתל אביב רונית פוזננסקי כץ הורשעה הערב (ראשון) בעבירה של התנהגות שאינה הולמת. השופטת הורשעה בפרשת המסרונים בתיק 4000. מדובר במסרונים בינה לבין נציג הרשות לניירות ערך, עו"ד ערן שחם-שביט, שבהם כתב האחרון לשופטת ש"תיראה מופתעת" בזמן שהתביעה תבקש לשחרר את החשודים אור אלוביץ ועמיקם שורר למעצר בית בחודש פברואר.

במסגרת דיון שנערך בפני הרכב בית הדין המשמעתי, בראשות הנשיא בדימוס השופט אשר גרוניס, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל וסגנית נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת השופטת אסתר הלמן, בעניינה של השופטת רונית פוזננסקי-כץ, מבית המשפט השלום בתל אביב, נקבע כי השופטת הורשעה על פי הודאתה, על ידי בית הדין המשמעתי לשופטים, במסגרת הסדר, בעבירת משמעת של התנהגות באופן שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל, עבירת משמעת לפי סעיף 18 (א) (2) לחוק בתי המשפט ובהפרה של כללי האתיקה לשופטים לחוק בתי המשפט יחד עם כללים לכללי האתיקה לשופטים.

על פי העובדות בהן הודתה השופטת, היא ונציג התביעה בהליך שהתנהל בפניה, ניהלו התכתבויות שונות לגבי ההליך, התכתבויות שלא ראוי היה לקיימן בין נציג התביעה לבין השופטת שדנה בהליך.

ההרשעה באה בעקבות הסדר שגרם לתיקונים מסוימים בקובלנה המקורית שהוגשה לבית הדין על ידי שרת המשפטים. ההסדר לא התייחס לעונש מוסכם. בעניין גזר הדין, השמיעו הצדדים את טיעוניהם בפני הרכב בית הדין. גזר הדין יינתן במועד אחר.

כזכור ב'חדשות 10' נחשף כי במהלך הימים של הערכות המעצר של החשודים בתיק 4000 התכתבו השופטת ששלחה את המעורבים בתיק בזק למעצר ממושך עם התובע מצד הרשות לניירות ערך. נציג הרשות לניירות ערך בתיק 4000 עו"ד ערן שחם-שביט ושופטת המעצרים בתיק בבית המשפט בתל אביב רונית פוזננסקי-כץ התכתבו בווטסאפ לפני הדיונים בתיק, ולכאורה תיאמו את הארכות המעצרים.

"הבשורות הנחמדות שאור (אלוביץ') ועמיקם (שורר) ישוחררו מחר בתנאים, תיראי מופתעת", כתב שחם-שביט בלשופטת שעות לפני הדיון בבית המשפט, ומגלה לה מה צפויה התביעה לבקש. השופטת פוזננסקי כץ כתבה בתגובה "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת". שחם-שביט כותב: "סטלה (הנדלר) ואיריס (אלוביץ') נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו 3 – את בהחלט, אבל ממש בהחלט יכולה לתת יומיים". פוזננסקי-כץ השיבה: "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני איאלץ להיראות ממש ממש מופתעת". "אז אולי המתווה שחשבנו עליו, אינו כה רחוק מהמציאות…" ואז מסכם עורך הדין: "זה עלה לי בדם, משיב שחם-שביט, כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב".

פוזננסקי-כץ הושעתה בעקבות המלצתו של נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין. בדו"ח שהעביר לנשיאת העליון חיות ולשרת המשפטים שקד ציין ריבלין כי "הקשר הישיר בין החוקר, המייצג את רשות ניירות הערך, לבין השופטת המטפלת בתיקי הרשות נמשך על פני ימים רבים". ריבלין הבהיר כי "הקשר הישיר בין השופטת לבין החוקר, שהחל בתיאום לוגיסטי, התדרדר חיש קל לכלל דיאלוג פסול".

סערה: השופטת בתיק 4000 ומנהל החקירה תיאמו לכאורה מעצרים

סערת המסרונים: עדות החוקר בפרשה נחשפת • דיווחים ועדכונים שוטפים

3 תגובות

תודה רבה למי שהרשיע אותה. פושעת!

אם זה היה ביבי הם לא היו גומרים לדבר על זה. וכשמדובר בשמאל שכחו את זה מיד.. בושה ליפי נפש האלה.

נשמה
כל השופטים כך

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *