Olivier Fitoussi/POOL

כחלון הצהיר כי הליכוד יקבל רק 25 מנדטים. מה אומרים הסקרים?

"לליכוד לא יהיו יותר מ-25 מנדטים אם ילכו לבחירות", אמר כחלון בהצהרה לוחמנית על רקע הסערה סביב פסקת ההתגברות. בינתיים, כחלון עולה לעומת הסקרים הקודמים, אך רק 23% ממצביעיו חושבים כי הוא צריך לפרק את הקואליציה בגלל הפגיעה בבג"ץ

מסקר חדש שנערך אתמול על ידי מכון 'פאנלס פוליטיקס' וישודר הערב (שני) בתוכנית 'הצוללת' בערוץ הכנסת עולה כי לו הבחירות התקיימו היום, מפלגת הליכוד נשארת המפלגה הגדולה ביותר עם 29 מנדטים, למקום השני מגיעה יש עתיד עם עשרים מנדטים ובמקום השלישי, הבית היהודי עם 12 מנדטים.

על פי סקר זה, הרשימה המשותפת יורדת ל-11 מנדטים, ומפלגת המחנה הציוני מתרסקת ומצליחה להכניס רק עשרה נציגים לכנסת הבאה. כולנו של משה כחלון עם תשעה מנדטים, מרצ עם שבעה, ישראל ביתנו מקבלת 5 מנדטים, מספר זהה לכמות המנדטים שמקבלת פורשת המפלגה, ח"כ אורלי לוי אבקסיס.

בגזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה שומרת על כוחה ומצליחה להכניס גם לכנסת הבאה שבעה נציגים, בעוד ש"ס ממשיכה במגמת ההתרסקות, והפעם היא מקבלת בסקר חמישה מנדטים בלבד.

הסקר התקיים על רקע איומיו של כחלון בימים האחרונים כי יעדיף ללכת לבחירות מוקדמות אם בקואליציה ינסו לקדם פסקת התגברות רחבה, ועל רקע האפשרות המסתמנת שנתניהו נכנע ללחצי כחלון. על פי תוצאות הסקר, 45% מהציבור סבור שיו"ר 'כולנו' משה כחלון לא צריך להוביל לפירוק הקואליציה אם ראש הממשלה יתעקש על העברת פסקת ההתגברות, ורק 23% ממצביעיו חושבים כי הוא צריך לפרק את הקואליציה.

מהסקר, שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" וישודר הערב בתוכנית "הצוללת", עולה עוד כי רוב הציבור אינו סבור שנתניהו מעלה את פסקת ההתגברות כדי להוביל להקדמת הבחירות. רק 27% הסכימו לטענה הזו, 34% התנגדו ו-39% ענו "לא יודע".

בתוך כך, בניגוד למגמת העלייה במנדטים של כחלון, נראה כי הציבור אינו מתרשם מהישגיו של כחלון כשר אוצר. 67% מהמשיבים בסקר ענו כי כחלון לא הצליח להוריד את מחירי הדיור, לעומת 20% שהוא כן הצליח. כאשר רק אתמול פורסם על ירידה נוספת במחירי הדירות.

בנוסף, בתשובה לשאלה האם פרויקט הדגל של שר האוצר 'מחיר למשתכן' אכן יכול לפתור את בעייתם של אלו שאין בבעלותם דירה, השיב רוב מובהק של 62% שלא, ורק 17% סברו שכן. בתשובה לשאלה "האם אתה מרוצה מתפקודו של שר האוצר כחלון?" ענו 36% "כן", לעומת 53% שענו "לא".

10 תגובות

זה פשוט לא יאומן איך האתר ממשיך עם החוסר נטרליות כלפי ש"ס ותמיד כותב סביב ש"ס הערות לא במקום כמו למשל בכתבה כאן שהכתב היה חייב לציין שש"ס ממשיכה במגמת ההתרסקות….

אז הנהיה לתשומת לב הכתב ש"ס בסקר הזה עוברת את הממוצע שלה בחודשים עברו שקיבלה רק 4 מנדטים וכעת מתחזקת ב20 אחוזים ומקבלת חמישה ובע"ה תמשיך ככה להמריא. ………

רבותי זה אתר חרדי מטרתכם צריכה להיות חיזוקו של הכח החרדי ולא החלשתו על ידי תמיכה סמויה בכוחות פורשים כדוגמת אלי ישי ואנשי עץ….

אני ממש מתחנן שתיהיו נטרלים ותפרסמו את תגובתי……

האתר הנפלא הזה מתברך בעיקר בכך שאינו נכנס למחלוקות הפנימיות שהזכרת….
ועלינו לחזקו ולברכו על כך שכן "לא מצא הקב"ה כלי מחזיק ברכה לישראל אלא השלום"!!

אדרבה ואדרבה, נאמני מרן זצוק"ל יחרפו את נפשם באש ובמים למען ש"ס ככל שיהיה יותר סיכון וחשש שלא תעבור את אחוז החסימה

מסכים עם המודאג.

יהדות התורה שומרת על כוחה ומצליחה להכניס גם לכנסת הבאה שבעה נציגים
רציתי לעדכן שיש ליהות התורה רק ששה מנדטים

אתה כל כך צודק!!!!

מצטרף בכל פה לחרדי המודאג. הוא ממש צודק. כתבתי כמה פעמים ולא פרסמו את תגובתי.

ל חרדי מודאג
אוי כמה שאתה צודק
האתר הזה מגבה את מי שלא צריך לגבות
אבל צריך לומר את האמת שאף פעם שס לא קיבלה לפי מה שסקרו אותה ובעזרת ה' שס תמשיך ותעלה מעלה מעלה

מספיק להתכחש לאמת, אולי נטקס עצה איך לחבר בית אריה לאלי, והכל יבוא על מקומו בשלום

לחרדי מודאג. תגובה לענין.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *