"לליכוד לא יהיו יותר מ-25 מנדטים אם ילכו לבחירות", אמר כחלון בהצהרה לוחמנית על רקע הסערה סביב פסקת ההתגברות. בינתיים, כחלון עולה לעומת הסקרים הקודמים, אך רק 23% ממצביעיו חושבים כי הוא צריך לפרק את הקואליציה בגלל הפגיעה בבג"ץ

מסקר חדש שנערך אתמול על ידי מכון 'פאנלס פוליטיקס' וישודר הערב (שני) בתוכנית 'הצוללת' בערוץ הכנסת עולה כי לו הבחירות התקיימו היום, מפלגת הליכוד נשארת המפלגה הגדולה ביותר עם 29 מנדטים, למקום השני מגיעה יש עתיד עם עשרים מנדטים ובמקום השלישי, הבית היהודי עם 12 מנדטים.

על פי סקר זה, הרשימה המשותפת יורדת ל-11 מנדטים, ומפלגת המחנה הציוני מתרסקת ומצליחה להכניס רק עשרה נציגים לכנסת הבאה. כולנו של משה כחלון עם תשעה מנדטים, מרצ עם שבעה, ישראל ביתנו מקבלת 5 מנדטים, מספר זהה לכמות המנדטים שמקבלת פורשת המפלגה, ח"כ אורלי לוי אבקסיס.

בגזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה שומרת על כוחה ומצליחה להכניס גם לכנסת הבאה שבעה נציגים, בעוד ש"ס ממשיכה במגמת ההתרסקות, והפעם היא מקבלת בסקר חמישה מנדטים בלבד.

הסקר התקיים על רקע איומיו של כחלון בימים האחרונים כי יעדיף ללכת לבחירות מוקדמות אם בקואליציה ינסו לקדם פסקת התגברות רחבה, ועל רקע האפשרות המסתמנת שנתניהו נכנע ללחצי כחלון. על פי תוצאות הסקר, 45% מהציבור סבור שיו"ר 'כולנו' משה כחלון לא צריך להוביל לפירוק הקואליציה אם ראש הממשלה יתעקש על העברת פסקת ההתגברות, ורק 23% ממצביעיו חושבים כי הוא צריך לפרק את הקואליציה.

מהסקר, שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" וישודר הערב בתוכנית "הצוללת", עולה עוד כי רוב הציבור אינו סבור שנתניהו מעלה את פסקת ההתגברות כדי להוביל להקדמת הבחירות. רק 27% הסכימו לטענה הזו, 34% התנגדו ו-39% ענו "לא יודע".

בתוך כך, בניגוד למגמת העלייה במנדטים של כחלון, נראה כי הציבור אינו מתרשם מהישגיו של כחלון כשר אוצר. 67% מהמשיבים בסקר ענו כי כחלון לא הצליח להוריד את מחירי הדיור, לעומת 20% שהוא כן הצליח. כאשר רק אתמול פורסם על ירידה נוספת במחירי הדירות.

בנוסף, בתשובה לשאלה האם פרויקט הדגל של שר האוצר 'מחיר למשתכן' אכן יכול לפתור את בעייתם של אלו שאין בבעלותם דירה, השיב רוב מובהק של 62% שלא, ורק 17% סברו שכן. בתשובה לשאלה "האם אתה מרוצה מתפקודו של שר האוצר כחלון?" ענו 36% "כן", לעומת 53% שענו "לא".