מסתמן כי חוות הדעת שתוגש ליועץ המשפטי לממשלה לא תכלול המלצה להאשים את ראש הממשלה בקבלת שוחד מאנשי העסקים. הפרקליטות תמליץ להעמיד את נתניהו לדין בגין הפרת אמונים, ובכך לאפשר לארנון מילצ'ן להעיד נגדו

מסתמן כי הפרקליטות תמליץ לעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיק 1000 בגין הפרת אמונים ולא בגין שוחד, כפי שהמליצה המשטרה, כך דווח הערב (שני) בחדשות עשר. על פי הפרשן המשפטי של הערוץ, ברוך קרא, ההחלטה ללכת על סעיף פחות חמור נובעת ממה שנתניהו קיבל בתמורה – במקרה הזה מדובר באינטרסים.

המשמעות של ההחלטה של להעמיד את ראש הממשלה על קבלת שוחד, היא שארנון מילצ'ן לא יועמד לדין ויוכל במקרה הזה להעיד נגד ראש הממשלה, יחד עם העוזרת האישית שלו, הדס קליין, הנחשבת לעדת מפתח. כזכור, לפני חודשיים הגישה המשטרה את סיכום תיקי החקירה בפרשות 1000 ו-2000, והמליצה להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין שוחד בשתי הפרשות.

המשטרה המליצה להעמיד את ראש הממשלה לדין בגין קבלת שוחד מארנון מילצ'ן בתיק המתנות ובניסיון לקבלת שוחד בתיק השיחות מול מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. על פי המשטרה, ראש הממשלה ובני משפחתו נהנו במשך כעשור, מ-2007 עד 2016 ממתנות שקיבלו ממילצ'ין ומפאקר – בהן סיגרים, שמפניות וחליפות, בעלות הנעמדת על למעלה ממיליון ש"ח. כאשר חלקו של מילצ'ן במתן הטובין נעמד על כ-750 אלף שקלים, ופאקר בכ-250 אלף שקלים.

עם סיום החקירה, התגבשה במשטרה תשתית ראייתית המעלה ביצוע עבירות של שוחד בכל הקשור למערכת היחסים בין מילצ'ן ונתניהו, וזאת כאשר כבר בראשית הדרך, מילצ'ן עמד על קבלת תמורה לטובין שנתן לראש הממשלה. מדובר ב"חוק מילצ'ן", שעניינו פטור ממס לתושב חוזר מעבר לעשר שנים. במקרה זה היה אמור איש העסקים ליהנות מהטבה בשווי מיליונים, לנוכח עסקיו מחו"ל וכן פטור מדיווח על עסקיו ונכסיו.