בתמונה: הבסיס האיראני שהותקף

לא 'אם' אלא 'מתי': התאריך שבו צפויה איראן לפעול נגד ישראל

גורמי מודיעין בישראל ובמדינות נוספות באזור משוכנעים כי השלטונות בטהרן נחושים להוציא לפועל מתקפה משמעותית נגד ישראל, אך ממתינים עם הצעד הזה ל-12 במאי, התאריך בו צפוי טראמפ לפרסם את החלטתו בענין הסכם הגרעין


(בוידאו: רגע שיגור הטילים לעבר הבסיס)

דריכות ביטחונית מקסימלית לקראת תגובה אפשרית של איראן בתגובה לתקיפת הבסיס האוויר באזור חומס.

גורמי מודיעין בישראל ובמדינות אחרות באזור, כמו גם גופים ואישים המקורבים לשלטונות בטהרן אומרים כי החלטת נחושה: תגובה חריפה למתקפה הישראלית, כשכל השאלה היא מתי זו תצא לפועל. ע"פ דיווחים שונים, התגובה צפויה להיות מופנת ליעדים צבאיים שונים.

ההערכה המובילה היא שהאיראנים ממתינים ל-12 במאי, אז צפוי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, להודיע על החלטתו בדבר ביטול הסכם הגרעין. האיראנים, כך נטען, אינם מעוניינים שהתגובה שלהם תאיץ בטראמפ לבטל את ההסכם.

בתוך כך, סמזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, אמר היום לתקשורת הלבנונית כי "ההרג של האיראנים לא יעבור ללא תגובה…אנחנו צופים תגובה איראנית אך לא יודעים מתי ואיך היא תתבצע".
//www.jdn.co.il/breakingnews/980704
מוקדם יותר היום פורסם בניו יורק טיימס ראיון עם בכיר בצה"ל שהודה: "זו הפעם הראשונה שראינו שאיראן פועלת ישירות נגד ישראל ולא באמצעות בת חסות. זה פתח עידן חדש במערכה. המלחמה האמיתית הבאה בסוריה – ישראל נגד איראן". בעיתון דווח כי אחד ההרוגים האיראנים בתקיפה בבסיס T-4 היה הקולונל מהדי דהקאן, שהיה ראש תוכנית מערך המל"טים מטעם כוח קודס של משמרות המהפכה.

//www.jdn.co.il/breakingnews/981792

3 תגובות

אם השם לא ישמור עיר שוא שקד שומר

חוששני כי הישראלים לא שומרי תו"מ שחייהם בתמיכה להצלחת צה"ל והמדינה במלחמה הם כל כך בטוחים שהצבא של ישראל בלתי מנוצח כי הוא חזק מספיק עם אמצעי לחימה והם חושבים שזה ממש משחק מלחמה כייף שמשוכנעים שרק ישראל תתקוף ואירן לא תעשה כלום. לחברה החילונים; אני בדאגה שאתם בטוחים שלא יקרה כלום. אתם לא משערים שפצצות עם ראש נפץ אטומי פתאום יפלו על ת"א וי"ם ומה תעשו אז? הרי הולך להיות הרס עצום. 'ועינכם יימקו מחבורותיהם' כך כותב הנביא וזה עלול לקרות. לאביגדור ליברמן: אל תקח סיכון כל כך מהר. אתה לא יודע מה עלול לצפות לנו. וכמה מדינות ישלחו עלינו טילים חס ושלום. הכי חשוב לשמור על שיפלות מסויימת ולא להתגאות יותר מידי.

ידוע לנו למי נתנה נבואה, וגם ברור לנו מי הם חוזי השחורות,
ואין לנו אלא לאחל רפואה שלמה לכל חולי עמו ישראל בגוף ובנפש, ולישא תפילה לבורא עולם ששומר אותנו מכל צרה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *