רבים ממנהיגי העולם שיגרו היום אגרות ברכה למדינת ישראל לרגל ציון 70 שנה להקמת המדינה בין המברכים נשיא ארצות הברית, נשיא רוסיה, מלכת בריטניה, נשיא גרמניה, נשיא טורקמניסטן, נשיא קרואטיה נשיא סרי-לנקה מזכ"ל האו"ם ורבים אחרים

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שיגר אגרת ברכה מיוחדת לנשיא ריבלין לרגל ציון 70 שנה להכרזת המדינה וכתב "הנשיא טרומן דיבר רבות על הגאווה שחש כאשר תמך בהקמת מדינת ישראל. כפי שהצהרתי בעבר, הכרזתי על העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים היא אחד מרגעי הגאווה שלי כנשיא ארצות הברית, מעבר שהיה צריך להיעשות מזמן. מחויבותנו לביטחון ישראל איתנה ובלתי ניתנת לערעור ונמשיך לעמוד לצדכם כפי שעשינו בשבעת העשורים האחרונים. אני מקווה להוסיף ולהעמיק את הידידות ההיסטורית בינינו, ולחזות בשגשוגה של ישראל."

אתמול כתב טראמפ בטוויטר "איחולים לראש הממשלה נתניהו ולכל האומה הישראלית על ציון 70 שנים לעצמאות המופלאה שלכם. אין לנו חברים יותר טובים בשום מקום. מצפים להעברת השגרירות לירושלים בחודש הבא".

ראש הממשלה נתניהו השיב לטראמפ, "תודה לך, הנשיא טראמפ! גם לנו אין ידיה טוב יותר יותר מאמריקה. אנחנו מצפים מאוד להעברת השגרירות לירושלים, בירת ישראל הנצחית".

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, בירך את ישראל ואמר "היום אנו מצטרפים אל בת בריתנו ישראל שחוגגת את יום העצמאות ה-70 שלה. נס תחייתה של ישראל במולדתה ההיסטורית מהווה השראה לעולם והעם האמריקני גאה לעמוד עם ישראל ביום ההיסטורי הזה ובכל יום".

בברכתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נכתב: "איחולי הכנים לרגל אירועי חגיגות ה-70 להכרזת העצמאות של מדינת ישראל. ברצוני לציין את היחסים המצוינים השוררים בין המדינות, אני סמוך ובטוח שיחד נמשיך לפתח שיח בילטרלי ושיתוף פעולה פורה בכלכלה, מדע, טכנולוגיה וסיוע הומניטרי למען עמינו, ולמען חיזוק השלום היציבות והבטחון במזרח התיכון".

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש כתב: "האומות המאוחדות מועשרת על ידי גיוון חבריה ומשימתנו מחוזקת כאשר אנו מתאחדים על מנת לחזק את הערכים המעוגנים ביסודנו. בזמנים אלו של אתגרים בינלאומיים אך פוטנציאל עצום, ערכים אלו הם המחברים בינינו."

נשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר כתב באגרתו: "ישראל חוגגת 70 שנות עצמאות ואנו חוגגים עמה. הפיוס והשותפות עם ישראל המגשרים על התהום שנפערה בהיסטוריה שלנו היו והינם דבר מופלא, עבורנו הגרמנים, זו מתנה מחד ואחריות מאידך הנותרת בעיניה. לא נשכח זאת ונתרום את חלקנו למען עתיד טוב לישראל ויחסי אמון בין הגרמנים לישראלים. לך כבוד הנשיא, לרעייתך ולכל אזרחיות ואזרחי ישראל אני שולח את ברכותיי הלבביות, גם בשם בני ארצי."

מלכת אנגליה כתבה באיגרת הברכה: "לעונג הוא לי לברך אתכם בברכות חמות לרגל חגיגות יום העצמאות, איחולים חמים לאושרם ושמחתם של אזרחי ישראל כולם בשנה הקרובה."