משפחת גולדין דורשת את מניעת העברת גופתו של מהנדס חמאס פאדי אלבטש שחוסל במלזיה לרצועת עזה. השר בנט: "אסור שפאדי אל בטאש, יובא לקבורה בעזה, בטרם שחרור גופות הדר גולדין ואורון שאול. אעלה דרישה זו מחר בבוקר מול ראש הממשלה"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התייחס הערב בחשבון הטוויטר שלו לחיסולו של המהנדס הפלסטיני במלזיה ואמר כי "אסור שאיש הזרוע הצבאית של חמאס, פאדי אל בטאש, שנהרג במלזיה, יובא לקבורה בעזה, בטרם שחרור גופות הדר גולדין ואורון שאול, על מנת שיובאו לקבורת ישראל. אעלה דרישה זו מחר בבוקר מול ראש הממשלה".

במשפחת גולדין העבירו דרישה דומה לזו של בנט למתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, למתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, ולמזכירו הצבאי של ראש הממשלה נתניהו, תא״ל אליעזר טולדנו.

בפנייתה של משפחת גולדין צויין כי המשפחה מתנגדת נחרצות להחזרת גופתו של אל בטש לקבורה בעזה כל עוד ארגון חמאס ממשיך להחזיק בחיילי צה״ל, סמ״ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, ובאזרחים הישראליים. עוד הוזכר על ידי משפחת גולדין, כי פתיחת סוכת האבלים בעזה, לאחר היוודע דבר מותו של אל בטש, היא עדות ברורה לכך שחמאס מחכה להזדמנות לקיים לוויה תקשורתית שתהיה אירוע תודעתי שיש למנוע את קיומו כל עוד חמאס מחזיק בחיילי צה״ל ובאזרחים ישראליים בניגוד לדין ההומניטרי הבינלאומי.

ממשפחת גולדין נמסר: "הבהרנו לכל הנוגעים בדבר שעמדתנו בעניין זה ברורה ונחרצת ושאין להשיב את גופתו של אל בטש לקבורה בעזה. אנו משוכנעים שישראל צריכה לפנות בעניין הזה גם למצרים ולא לאפשר את העברת הגופה של המחבל דרך מעבר רפיח".

דבריו של בנט ודרישת משפחת גולדין מגיעים ברקע דרישת השגרירות הפלסטינית בקואלה לומפור, שהודיעה כי היא עושה הכל כדי להשיב את גופתו של אל באטש לקבורה ברצועת עזה, וכן להשיב את אשתו ושלושת ילדיו לרצועה.

משפחתו של אל-בטש המתגוררת בעזה, מבקשת להעביר את גופתו של המהנדס שנהרג לקבורה ברצועה, אך מעבר רפיח סגור ובישראל עוד לא הגיבו לבקשתם.

סוכת אבלים הוקמה ברצועת עזה בשיתוף הזרוע הצבאית של חמאס, דבר המצביע על כך שמדובר באיש הזרוע הצבאית. מנהיג ארגון הטרור חמאס איסמעיל הנייה אמר כי ישראל נכשלה בעימות עם צעדות השיבה, ולכן העבירה את המערכה למדינה אחרת, בניגוד לחוק הבינלאומי ולמה שמקובל בין מדינות‏. "ביקשנו ממלזיה לזרז את חקירת ההתנקשות בד״ר אל-באטש, המוסד רוצח את המדענים כדי לפגוע בתנופת האומה", אמר.

הנייה ביקר באוהל האבלים שהוקם בבית משפחת המהנדס והטיל את האחריות לחיסול על המוסד והודיע כי משלחת חמאס יצאה בהוראתו למלזיה לחקור את נסיבות החיסול. הנייה שלח איום מרומז לישראל כשאמר כי "לישראל יש חשבון פתוח עם העם הפלסטיני, היא העבירה את המערכה בין הצדדים לחו"ל".

בתוך כך, נחשפו הערב פרטים חדשים על החיסול: בתיק העבודות של המהנדס, ד"ר פאדי אלבטש, שנמצא היום, נחשפים מאמרים טכנולוגיים שכתב בסוף שנת 2014, שעוסקים בהנעה אלטרנטיבית של כטב"מים (כלי טיס בלתי מאויש), ובמשדרי FM שמסייעים לשלוט בכטב"מים.

על רקע החיסול של אלבטש, פרשן המקורב לחמאס מבקר את התנהלות הארגון – שלטענתו צריך להצמיד אבטחה לכל אותם מדענים של הארגון שנמצאים בחו"ל ולשקול להשיב לישראל באותה מטבע – כלומר פיגועי חוץ במקומות שבולטים בנוכחות ישראלית.

בחמאס אישרו מוקדם יותר שד"ר פאדי אלבטש, המהנדס שעל פי הדיווחים חוסל במלזיה, הוא איש הארגון. אלבטש התמחה באלקטרוניקה, אנרגיה חלופית וכלי טיס בלתי מאוישים ואת רוב לימודיו השלים באוניברסיטה בעזה.

בחמאס גינו בחריפות את חיסולו של אלבטש. בארגון הטרור האשימו את "הידיים הבוגדניות של האויב" שהרגו את "המלומד הפלסטיני שפעל למען המטרה הפלסטינית". בעזה דורשים מהשלטונות המלזיים לפתוח בחקירה אודות מותו של אלבטש בזריזות לפני שהמחסלים יצליחו להימלט מהמדינה.

סגן ראש ממשלת מלזיה, אחמד זאהיד, אמר מוקדם יותר כי החשודים בירי הבוקר מחוץ למסגד, היו בעלי זהות אירופית והיו מקושרים לסוכנויות ביון בינלאמיות. בנוסף אמר זאהיד כי למהנדס הפלסטיני היה קשר לסוכנויות מודיעין והוא פעל למען ארגונים פרו פלסטינים. זאהיד ציין כי הקורבן "עשוי היה להוות איום עבור אויבי פלסטין".

מוחמד אלבטש, אביו של המהנדס הפלסטיני שחוסל במלזיה, האשים בטלוויזיה המלזית את המוסד הישראלי בחיסול בנו, ולמרות שחמאס אישר שהוא איש חמאס אביו אמר כי "הוא לא היה איש צבא אלא אדם משכיל – הם ראו בו איום".

http://www.jdn.co.il/breakingnews/984193