כ-250 בכירים אמריקנים צפויים להגיע לישראל לחנוכת הבית לשגרירות האמריקנית בירושלים בראש המשלחת יעמוד שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין. במשרד החוץ נערכים לקליטת המשלחת ויקיימו טקס קבלת פנים חגיגית בנוסף לאירוע חנוכת השגרירות

כ-250 בכירים אמריקנים צפויים להגיע לישראל לחנוכת הבית לשגרירות האמריקנית בירושלים בכ"ט באייר – יום ירושלים, כך דווח הערב ב'חדשות 10'. על פי הדיווח, בראש המשלחת יעמוד שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין, בתו וחתנו של הנשיא, ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ וכן סנטורים, חברי קונגרס, בכירי המפלגה הרפובליקנית ראשי הקהילות היהודיות בארצות הברית וראשי התנועות הפרו ישראליות בוושינגטון.

מהבית הלבן ומלשכת שר האוצר האמריקני לא נמסרה עד כה תגובה לפרסום ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן סירב גם הוא להגיב.

על פי דיווחו של ברק רביד, בישראל נערכים לאירוע כמבצע מדיני לכל דבר. ראש הממשלה נתניהו אמר בשבוע שעבר בטקס במשרד החוץ כי לצד טקס חנוכת השגרירות צפוי להתקיים אירוע קבלת פנים חגיגי לכל האורחים שיגיעו מארה"ב.

בפגישת הנשיא טראמפ עם ראש הממשלה נתניהו לפני כחודש אמר טראמפ כי ייתכן ויגיע לישראל לחנוכת בניין השגרירות החדש שיוקם בירושלים. "אני יודע שהעולם מעריך את ירושלים ולכן זו ההחלטה שהייתי צריך לקבל", אמר טראמפ. "דיברנו על העברת השגרירות אך מעולם לא הצלחנו לעשות זאת. אני חושב שכעת זה צעד שמעריכים אותו".

בימים אלו משלימים בישראל ובארה"ב את ההכנות הלוגיסטיות לקראת מעברה של השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, בעוד כשלושה שבועות. בין השאר הוכנו כבר השלטים למעבר, וכן נשלמת בנייה של כביש גישה לשגרירות מאחורי הקונסוליה.

הנשיא טראמפ: "אין לנו ידידה טובה מישראל, מצפה להעברת השגרירות"

טראמפ לנתניהו: "ייתכן שאגיע לפתיחת השגרירות בירושלים"

דיווח: טראמפ לא יגיע לפתיחת השגרירות בירושלים