צילום: פלאש 90

טראמפ שאל את נתניהו: "אתה בכלל מעוניין בשלום עם הפלססטינים?"

האם קיימות מתיחויות ביחסים בין נשיא ארה"ב לראש ממשלת ישראל? אתר אינטרנט אמריקאי מדווח כי במהלך השנה שעברה, לאחר שאושרה עוד בניה בהתנחלויות, הטיח טראמפ בנתניהו: "אתה מכעיס את הפלסטינים בלי סיבה"

לא הכל חלק ביחסים בין נשיא ארה"ב לראש ממשלת ישראל: כך לכל הפחות עולה מדיווח של אתר אמריקני, לפיו בשנה שעברה, לאחר שאושרה עוד בניה בהתנחלויות, הטיח הנשיא טראמפ בנתניהו: "האם אתה בכלל מעוניין בשלום עם הפלסטינים? הרי אתה מכעיס אותם בלי סיבה".

בכיר בממשל אישר את הדברים והסביר: "כשמדובר במו"מ – טראמפ ענייני מאוד".

בתוך כך, כ-250 בכירים אמריקנים צפויים להגיע לישראל לחנוכת הבית לשגרירות האמריקנית בירושלים בכ"ט באייר – יום ירושלים, כך דווח אמש ב'חדשות 10'. על פי הדיווח, בראש המשלחת יעמוד שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין, בתו וחתנו של הנשיא, ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ וכן סנטורים, חברי קונגרס, בכירי המפלגה הרפובליקנית ראשי הקהילות היהודיות בארצות הברית וראשי התנועות הפרו ישראליות בוושינגטון.

מהבית הלבן ומלשכת שר האוצר האמריקני לא נמסרה עד כה תגובה לפרסום ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן סירב גם הוא להגיב.

על פי דיווחו של ברק רביד, בישראל נערכים לאירוע כמבצע מדיני לכל דבר. ראש הממשלה נתניהו אמר בשבוע שעבר בטקס במשרד החוץ כי לצד טקס חנוכת השגרירות צפוי להתקיים אירוע קבלת פנים חגיגי לכל האורחים שיגיעו מארה"ב.

בפגישת הנשיא טראמפ עם ראש הממשלה נתניהו לפני כחודש אמר טראמפ כי ייתכן ויגיע לישראל לחנוכת בניין השגרירות החדש שיוקם בירושלים. "אני יודע שהעולם מעריך את ירושלים ולכן זו ההחלטה שהייתי צריך לקבל", אמר טראמפ. "דיברנו על העברת השגרירות אך מעולם לא הצלחנו לעשות זאת. אני חושב שכעת זה צעד שמעריכים אותו".

בימים אלו משלימים בישראל ובארה"ב את ההכנות הלוגיסטיות לקראת מעברה של השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, בעוד כשלושה שבועות. בין השאר הוכנו כבר השלטים למעבר, וכן נשלמת בנייה של כביש גישה לשגרירות מאחורי הקונסוליה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *