בית המשפט העליון. צילום: פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון דרשה דחייה כתנאי לפגישה ונתניהו נכנע

ראש הממשלה פנה לנשיאת העליון בבקשה לתאם פגישה בעניין פסקת ההתגברות אך הנשיאה הודיעה כי היא מוכנה להיפגש בתנאי שהישיבה של ועדת השרים לענייני חקיקה תידחה בשבוע לפחות. ח"כ סמוטריץ' על דרישת חיות "חוצפה שאין כדוגמתה"

לשכת ראש הממשלה נתניהו פנתה היום (שני) לנשיאת העליון אסתר חיות וביקשה לתאם פגישה עם הנשיאה ועם שרת המשפטים בעניין פסקת ההתגברות ביום ראשון הבא. הנשיאה הודיעה כי היא מוכנה להיענות להזמנה וכי ישתתף מטעמה בפגישה גם המשנה לנשיאה השופט חנן מלצר ובלבד שהישיבה של ועדת השרים לענייני חקיקה, שנקבעה לאותו היום בעניין זה, תידחה בשבוע לפחות.

"היום בשעות הצהריים פנו מלשכת ראש הממשלה וביקשו לתאם פגישה עם נשיאת בית המשפט העליון בהשתתפות שרת המשפטים בעניין פסקת ההתגברות, ליום א', 29 באפריל בשעה 9 בבוקר", נכתב בהודעה שפרסמה דוברות בתי המשפט.

עוד נכתב: "הנשיאה הודיעה כי היא מוכנה להיענות להזמנה וכי ישתתף מטעמה בפגישה גם המשנה לנשיאה השופט חנן מלצר ובלבד שהישיבה של ועדת השרים לענייני חקיקה, שנקבעה לאותו היום בענין זה תידחה בשבוע לפחות, כדי לאפשר הידברות עניינית בנושא. עד כה טרם תואמה סופית הפגישה נוכח האמור לעיל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הסכים לתנאי שהציבה חיות ופנה לשרת המשפטים איילת שקד וביקש לדחות בשבוע את הדיון על חוק שהיה אמור לעלות לדיון בועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב. השרה שקד נענתה לבקשת ראש הממשלה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב בזעם לתנאי שהציבה נשיאת בית המשפט העליון, השופטת חיות, לקיום פגישה עם ראש הממשלה נתניהו. "‏חוצפה שאין כדוגמתה. התערבות שיפוטית בוטה בעבודת הממשלה והכנסת. הנשיאה לא עושה לרה"מ שום טובה בזה שהיא 'מואילה בטובה' להיפגש איתו. לא זכור לי גם שהיא נפגשה איתו לדיון לפני שפסלה חוקים של הכנסת בלי למצמץ. אם ⁦‪ראש הממשלה‬⁩ נכנע, הוא משפיל את כולנו עד עפר ומוכיח שהוא פשוט לא מנהיג", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו.

יו"ר מרצ ח"כ תמר זנדברג אמרה כי היא מקווה שדחיית דיון ועדת השרים לחקיקה בנושא פסקת ההתגברות היא "סולם כדי לרדת מהעץ הגבוה והמסוכן". לדבריה, החוק להגבלת פעילותו של בית המשפט העליון הוא "חוק רע ואסור שיעבור", והוסיפה: "אנחנו נמשיך להפעיל כל לחץ אפשרי עד שהחוק לחיסול בגצ ירד מסדר היום לאלתר".

בנט נגד בג"ץ "דורס את רצון העם וקושר את ידי הממשלה"

4 תגובות

מעניין שברק (אהוד) כבר הרבה זמן לא יצא מהקונכיה, מתגעגעים ל'אמרותיו המחכימות'

רק מה הבג"צ יתן ידו לחוק כזה?
צריך להיות טיפש בשביל לחשוב שמהפגישה הזאת יצא משהו
ואני מקווה שביבי לא מתכוון ברצינות לכל הפגישה המטומטמת הזאת

כבר הבנתם למה צריך להעיף את ביבי ? !

בוודאי להעיף!! רק גבאי יטפל בזה!חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *