על פי סקר שפורסם הערב, מפלגת הליכוד נחלשת מעט, כולנו לא ממריאה למרות הירידה במחירי הדיור ומפלגתה החדשה של אורלי לוי אבוקסיס מפתיעה. בסקר נשאל גם האם טקס הדלקת המשואות היה ממלכתי או פוליטי • הסקר המלא: בפנים

לקראת תום פגרת האביב של הכנסת ואחרי הסערה סביב טקס המשואות, סקר חדש שפורסם הערב ב'חדשות 2' מצביע על המשך המגמות מהסקרים האחרונים בסקרים. ע"פ הסקר, לו היו הבחירות נערכות כיום הייתה מפלגת הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו כמעט שומרת על על כוחה ומקבלת 28 מנדטים.

אחריה בסקר, 'יש עתיד' עם 20 מנדטים והמחנ"צ משתרכת מאחור עם 14 מנדטים בלבד.

הרשימה המשותפת והבית היהודי, ללא שינו ניכר מהסקרים הקודמים עם 12 ו10 מנדטים בהתאמה. מרצ בהנהגתה הטרייה של תמר זנדברג נחלשת לעומת הסקרים הקודמים ומקבל 6 מנדטים. גם כולנו בראשות שר האוצר משה כחולון נחלשת למרות הירידה במחירי הדיור ומקבלת גם כן על פי הסקר 6 מנדטים. ישראל ביתנו – 5, ומפלגתה החדשה של אורלי לוי אבוקסיס עם נתון מפתיע של 8 מנדטים.

בגזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה – 7, ש"ס – 4.

בסקר נשאלו עוד הנסקרים, האם טקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות היה לדעתך בעיקר טקס ממלכתי או בעיקר טקס פוליטי?, 36 אחוז השיבו כי הוא היה בעיקר טקס ממלכתי, לעומת 43% שחשבו שהוא היה בעיקר טקס פוליטי, 21 אחוז לא ידעו להשיב על השאלה.

על רקע הדיווחים על עניין הארכת כהונתו של המפכ"ל רוני אלשיך בשנה נוספת, נשאלו הנסקרים באיזו מידה אתה מרוצה או לא מרוצה מתפקודו של המפכ"ל?, 15% הנסקרים השיבו שהם מרוצים מאוד מתפקודו של המפכ"ל, 34% – די מרוצים, 12% – די לא מרוצים ו10% כלל לא מרוצים. ל26% אחוז אין דעה בנושא.

אלשיך למקורביו: "לא אוותר על ערכיי כדי לקבל עוד שנה בתפקיד"