ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר באירוע בהשתתפות שגרירים ישראלים ושגרירים זרים במרכז למורשת בגין כי "זו הסיבה שאנו מתנגדים נחרצות להסכם על איראן. כיוון שהוא מספק לאיראן נתיב חופשי למאגר נשק גרעיני. יש לתקן את ההסכם או לדחות אותו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב באירוע לציון 70 שנה לישראל בהשתתפות שגרירים ישראלים ושגרירים זרים במרכז למורשת בגין.

״מדיניותה של ישראל לא השתנתה מאז בגין" אמר נתניהו "ישראל לא תתיר למשטרים שחותרים להשמדתנו להשיג נשק גרעיני. זו הסיבה שאנו מתנגדים נחרצות להסכם על איראן. כיוון שהוא מספק לאיראן נתיב חופשי למאגר נשק גרעיני. הוא מאפשר, תוך שנים ספורות, העשרה בלתי מוגבלת של אורניום, מרכיב היסוד שנדרש כדי לייצר פצצות גרעין ושום דבר פרט לכך".

עוד אמר נתניהו כי "ההסכם לא מתמודד עם הטילים הבליסטיים שיכולים לשאת את הנשק הזה למדינות רבות. זוהי הסיבה שיש לתקן את ההסכם הזה מיסודו או לדחות אותו בכללותו".

לסיום אמר נתניהו כי "אני מאמין שבגין ייצג עבורנו את המחויבות להגן על ביטחונה של ישראל בכל מחיר״.

עוד באירוע: פרידמן נטל חלק בפאנל עם שגריר הודו בישראל ושגריר ישראל בארה"ב לשעבר סלי מרידור ואמר כי "ירושלים היא מודל לעולם כולו לדו קיום. ירושלים היא עיר שלם. העיר שהיא מודל לעולם כולו כיצד ניתן לחיות יחד".

פרידמן הזכיר כי ירושלים קדושה לשלוש הדתות, "יש את הכותל המערבי, מסגד אל אקצא וכנסיית הקבר. כאן אין אלימות וכאן כל אחד יכול לעבוד את אלוהיו, זוהי הדוגמא והמסר לעולם.

"זו הסיבה שהנשיא בחר להכיר בירושלים בירת ישראל…", הוסיף פרידמן וסיפר "אני זוכר את הוריי בוכים מול הטלוויזיה ב67', התוצאה היתה שחגגתי בכותל בר מצווה".

בהמשך אמר השגריר כי הוא מקווה שבעשור הקרוב יותר יהודים מהתפוצות יתחברו לשורשים היהודיים שלהם ולישראל. "אני מאמין שהיחסים בין ישראל לארה"ב יתחזקו שכן ארה"ב מפיקה רווח מהיחסים עם ישראל".

שגריר הודו בישראל פאוואן קאפור סיפר כי התלהב מארוחת השבת המשפחתית הנהוגה בישראל. "ראיתי את זה ואמרתי 'זה כמו אצלנו', היום אומנם שונה אבל מהות האירוע דומה. התלהבתי והתרגשתי".

בהתייחסו ליחסי ישראל והודו אמר השגריר "תנו לעוד מבני עמי לבוא לישראל וללמוד… יש לנו תשוקה לקבל עוד ידע וגם לחלוק כזה. אני גאה על היחסים המתחממים בין העמים שלנו".