אסור לנו להיכנע לשיח הרע נגד התורה. יש להוקיע ולהעמיד אל עמוד הקלון, כל איש ציבור וכל עתונאי או בעל השפעה שמעיז להציג את לומדי התורה כ"משתמטים" או "פרזיטים". זה לא רק מילים שאפשר לומר עליהם "האט ער געזאגט".

ההצלחה הגדולה ביותר של הריפורמים והמתבוללים בתפוצות, שמשקיעים הון עתק במשך שנים למסע תעמולה נגד היהדות בארץ ישראל, היא מלכודת "חוק הגיוס לכל". גם הציבור החרדי נאלץ להגיב ולדבר ולכתוב ולהתווכח על זכותנו ללמוד תורה בארץ ישראל, שבלעדיה אין זכות קיום למדינה. עצם יצירת הויכוח על הזכות ללמוד תורה, שהיתה בבחינת "טאבו" במשך שישים שנה, זה נצחון לאויבי היהדות. כי לימוד התורה כמעשה הנאצל ביותר של יהודי, חייב להיות מחוץ לכל ויכוח, גם בעיני מי שאינו יהודי מאמין. צריך להיות ברור לאוהבי התורה ואף לשואיננו, כי אין זכות קיום למדינה יהודית בארץ ישראל, בלי חוקת התורה ובלי חינוך לשמירת התורה ובלי כבוד ויקר ללומדי התורה, כמגיני הארץ.

קרא עוד:

[postim]

הצלחתם של המליארדרים המתבוללים מן התפוצות, להשניא את התורה ולומדיה, בקרב שכבות האליטה במדינה, היא כתב האישום ליהדות הנאמנה, שלא השקיעה פרוטה במאבק התקשורתי שיצר את התודעה החילונית הקיצונית נגד התורה. אפשר ללמד זכות על היהדות החרדית שנאבקת על קיומה והשלטון החילוני מרושש אותה ובקושי היא מקיימת את מוסדות החינוך והקהילה. לעומת זאת המדינה עושקת את כספי מיסינו ומעבירה מאות מליארדים לתרבות הרעה ולחינוך הכפרני וכספם של התורמים פנוי לתעמולה ולתקשורת עויינת. אבל במבחן התוצאה, ככל שתורת ישראל פחות לגיטימית בשיח התקשורתי, השלטון החילוני יכול להרעיב את לומדי התורה ולקצץ בשארית הסיוע הממשלתי ביתר שאת. הערבים מקבלים יותר זכויות אדם ותקציבי חינוך וחברה, מאשר החברה החרדית וזה רק כתוצאה מן הלגיטימציה התקשורתית להילחם בילדי החרדים ולא בילדי זרים.

אולם, אסור לנו להיכנע לשיח הרע נגד התורה. יש להוקיע ולהעמיד אל עמוד הקלון, כל איש ציבור וכל עתונאי או בעל השפעה שמעיז להציג את לומדי התורה כ"משתמטים" או "פרזיטים". זה לא רק מילים שאפשר לומר עליהם "האט ער געזאגט". מילים הופכות למעשים ולקיצוצים ולהצקות ולרדיפות ואף למשהו גרוע יותר. לכן יש להילחם נגדם, בשארית כוחותינו עד למיגור ההסתה המתעצמת נגד לומדי התורה והחינוך התורני.

השבוע חטאו גם ראש הממשלה נתניהו וגם ראש האופוזיציה מופז בשימוש במילה האנטישמית "מתשמטים". מה שהיה נחלת השוליים הקיצונים בזירה הציבורית, הפך למטבע לשון בפי ראשי המדינה. לכן מחינו מעל במת הכנסת במילים הקשות ביותר, כדי להתריע ולהרתיע מפני הקטרוג שגורמים השליטים האלה על המדינה כולה. לאחר נאום השיטנה של שאול מופז ראש קדימה בהתמנותו לראש האופוזיציה נגד "המשתמטים" עלינו והגבנו באותו מקום ובאותו שעה:

"בערב ימי החורבן אני חייב למחות על דברי הבלע והזדון שהושמעו כאן נגד לומדי התורה, שנקראים על ידי הרשעים במלה "משתמטים". מי שקורא למאות אלפי משתתפי ההלוויה של מר"ן הרי"ש אלישיב זצ"ל, אנשים שמוסרים את נפשם ימים ולילות בתורה, בתואר המשוקץ "משתמטים", נחשבים כאויבי ומשנאי השם. אלוקי ישראל לא ישתוק למי שמחרף ומגדף את מי שדבקים בתורתו.

דווקא אנשים שמשתמטים ממצוות התורה, קוראים לעם השם בציון בימי תשעה הימים, בערב ימי החורבן, במילה הגסה "משתמטים". זה כולל ראשי ממשלה וראשי אופוזיציה. אחר כך אנחנו קוראים ושומעים בתקשורת דברי נאצה של אנשים שקוראים להשמיד את החרדים. מי אשם בתגובות הללו? אלה המנהיגים שקוראים לילדינו "משתמטים". כל הם מכנים את אלה שממיתים עצמם באוהלה של תורה. עמוס הנביא מזהיר אותנו: "הנה עיני השם אלוקים בממלכה החטאה", והקדוש-ברוך-הוא אומר: "והשמדתי אֹתה מעל פני האדמה. אפס כי לא השמיד אשמיד את בית יעקב נאֻם השם… בחרב ימותו כל חטאי עמי האומרים לא תגיש ותקדים בעדינו הרעה" אבל יש לנו תקוה בהמשך הפסוק: "ביום ההוא אקים את סֻכת דויד הנופלת וגדרתי את פרציהן והריסותיו אקים ובניתיה כימי עולם". הנביא מבטיח שלא יעזור לכל אלה שמנסים להסית נגד התורה ולומדיה: "ושבתי את שבות עמי ישראל ובנו ערים… וישבו ונטעו כרמים… ונטעתים על אדמתם ולא ינתשו עוד מעל אדמתם אשר נתתי להם אמר השם אלוקיך".

אני מדבר על אלו שקוראים לנו משתמטים גורמים לקטרוג הוא גדול ונורא. אמר על כך מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א לפני כמה חודשים: "בדור שבן דוד בא קטגוריה על תלמיד חכמים". מי מילל ומי פילל שיקימו מדינה יהודית בארץ-ישראל בשביל לקרוא לילדים ולנערים ולזקנים שלומדים תורה בתואר הזה ”משתמטים"? בושה וחרפה. מי ביקש מכם להיות בארץ-ישראל? אנחנו בארץ-ישראל לפניכם ונהיה פה אחריכם. מה זאת המלה הזאת "משתמטים"?. אנחנו אוהבים כל יהודי, גם אם הוא דתי או לא זכה וגדל כחילוני. אבל מי שקורא לנו משתמטים, מי ששולל את זכות הילדים שלנו להיוולד ומי שמכריז שיש יותר מדי ילדים חרדים בארץ וזו סכנה הקדוש-ברוך-הוא יילחם בו כנאמר: "ה' יילחם לכם ואתם תחרִישון".

"אני שוב מסייג ואומר: רוב רובם של אזרחי הארץ היהודים, כולל החילונים, אוהבים תורה, מכבדים תורה ומעריצים את אלו שלומדים תורה, גם אם יש להם ויכוח בעניין השירות הצבאי. אבל מי שקורא ללומדי תורה משתמטים – ידע שאנחנו נקרא לו אויב. אנחנו מתפללים לה', לפני ימי החורבן, שישלח רוח טהרה ממרום, וכולם יחזרו בתשובה, כולל אלה שקראו לנו פה היום משתמטים".

הם לא רוצים חרדים גם בצבא

השבוע התפרסמה עדותו של חייל חרדי. במכתב הזה מתגלה כי עם המוסתים נגד היהדות, לא אוהבים חרדים בכלל אבל שונאים לא פחות חיילים חרדים. וכך הוא כותב על הבוקר שלאחר הלווית מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, שנטמן באישון לילה:

"אני גאה שאני חרדי, בוש ונכלם שאני חייל. כאן תשמעו על מקרה נוסף של שנאת חרדים, אפילו אם הם חיילים, במדים. השבוע, לאחר הלווייתו של הרב אלישיב זצ"ל, לא היו מספיק אוטובוסים לכל המלווים, בכדי להחזיר אותם לבתיהם בסיום ההלוויה. הדבר גרם לכך שאלפי חרדים "נתקעו" בירושלים כל הלילה בציפיה לאוטובוס. לא ישנו, לא התקלחו וחיכו לאטובוסים בבוקר.

התחנה המרכזית בי-ם הייתה מלאה בחרדים שרצו לשוב לביתם. אף אני, בתור חייל, רציתי להספיק את האוטובוס הראשון בכדי להגיע בזמן לקריית ביאליק – שם היה תרגיל בו הייתי צריך להשתתף. ובכן, ללא ספק, החרדים שהיו שם חיכו יותר מכולם – יותר משלוש שעות. אבל גם חילונים הגיעו וחיכו לאוטובוס. כמובן,אחרי לילה שלם של המתנה, אנשים רצו להיכנס לאוטובוס בכל מחיר. כך היה לחץ ודחיפות כפי הנהוג בזמני לחץ מעין אלו. אז התחילו צעקות החילונים: "למה לא עושים להם אוטובוס משלהם?", "מסריחים", "בהמות", וכו'.

"מספר חילונים שהיו שם, דחפו את הממתינים בפראות, בכדי לאפשר לחבריהם להיכנס לאוטובוס, לפני החרדים שחיכו שם לפניהם. אחת מן הנדחפות לאוטובוס הייתה קצינה. למרות שברור היה לכולם כי היא הגיעה לאחר רוב הממתינים בתחנה. זה לא מנע ממנה כלל לעקוף את כל האנשים שחיכו מאמצע הלילה ונשארו בתחנה.

גם לאחר שהתיישבה באוטובוס היא נתנה מבטי שטנה והשמיעה קולות איבה, כך שהיה ברור כי היא מחכה להזדמנות בה תוכל להתנפל על החרדי הראשון שיקרה בדרכה. ההזדמנות צצה, כאשר בהמשך הנסיעה הנהג הפעיל מזגן בעוצמה נמוכה. המזגן לא לא הורגש מאחור, וניגשתי לבקש בצורה אדיבה ומכובדת מהנהג כי יגביר את המזגן. כמובן שהנהג טען שזה המקסימום שהוא יכול. אך אני שזו לא הנסיעה הראשונה שלי באוטובוס – יודע שאפשר יותר, אז ביקשתי שוב במטותא מהנהג כי יואיל ברחמיו להגביר קמעא את המזגן למען כל יושבי החלק האחורי של האוטובוס.

הזדמנות זו, שנקרתה בדרכה של הקצינה שישבה מאחורי הנהג, נוצלה עד תומה. הקצינה התנפלה עלי מיד בדברי חירוף וגידוף.

אני, גי'נג'י, שאלתי אותה איך בדיוק היא קשורה לשיח שלי עם הנהג. היא ישר איימה, "איך אני קשורה? אתה עוד תשמע עליי מהרס"ר שלך. למרבה הצער היא זיהתה את תג היחידה שלי, והיא פשוט התקשרה לרס"ר וסיפרה לו על "החייל הדוס מהיחידה שלו" כיוון שאני היחיד, לא היה קשה לו במיוחד להבין במי מדובר.

ושוב לא החזקתי את עצמי מספיק (וזו טעות), ואמרתי לה מה אני חושב עליה ועל שכמותה (לא מילים גסות ולא קללות, רק מילים שיבהירו לה את גודל החשיבות שלה בעיניי). רק אל תשכחו שהיא לא המפקדת שלי, לא מהבסיס שלי, לא מהיחידה שלי ולא קשורה אלי בשום צורה. סתם חילונית שהחליטה לפרוק את זעמה על החרדי הראשון שיקרה בדרכה. כי קצת נאלצה לחכות בדרך לאוטובוס – שהיא נכנסה אליו אחרי שעקפה חצי מהממתינים שהגיעו לפניה.

השיחה מהמפקד שלי לא איחרה להגיע. הוא טוען שגם אם הוא שונא חרדים (והוא שונא), אני לא אעז להגיד לו את הדברים שאמרתי לקצינה. דברים כאלה אסור להגיד לכל חייל אחר, בטח שלא לקצין בצה"ל. הם כבר יבררו אם הקצינה מגישה נגדי תלונה ואז, הוא בעצמו ישפוט אותי על הדברים הקשים.

אגב, דברים חמורים מאלה שמעתי את הקצין שלי בעצמו אומר על רבנים – שהם גם קצינים בצה"ל – כמו למשל, "רב קטן ומסריח", וכינויים משפילים על רב היחידה, "לא יודע בין ימינו לשמאלו" – על רב הפיקוד, וכן על זו הדרך. הטעות שלי היא, שנכנעתי למערכת והתגייסתי למקום בו לא רוצים את השירות שלי, אלא רק רוצים לחלן ולחנך מחדש.

אני פונה אליכם, ציבור יקר: כל מי שיכול להתחמק ולא לעשות את הטעות שאני עשיתי, אל תתפתו להיכנס למערכת הזו שמהותה היא שנאת חרדים ודת!"

עד כאן מכתבו של החייל החרדי שהתפרסמה בכמה מקומות והגיע גם אלינו. דומה שמכתב זה הוא אחד מני אלף שיכול לספר כל חייל דתי ציוני ולא רק חרדי. מכאן אות אזהרה לכל מי שבתמימותו חושב שהמדינה החילונית רוצה חיילים חרדים. מטרתם אחת, לחלן ולחלל את נשמת ישראל. כל חיי שיכנס לצבא ויצא יהודי חרדי, הוא כשלון המטרה של "כור ההיתוך" החילוני. הם אינם מוותרים על גיוס החובה רק כדי להמשיך בהעברה על הדת ב"כור ההיתוך" הצבאי. לכן הם מפירים בשאט נפש את כל ההבטחות שהבטיחו לרבנים הצבאיים, שישמרו על אורח חייהם של החיילים הדתיים. אין להם שום כוונה ליצור יחידות חרדיות וחטיבות שלימות של דתיים, שבעצם התארגנותם מאיימים על ההגמוניה החילונית ההולכת ומתפוררת בארץ ישראל. הם יעדיפו את חיסולה של המדינה, על פני העברתה הדמוקרטית לרוב דתי-חרדי שיווצר בעוד עשור או שניים. לכן הם עושים הכל להשניא את לומדי התורה, כדי שציבור המתחזקים מבקשי אמונה בציבור החלוני, לי יתקרבו לתורת ישראל. וזאת הסיבה שהם רואים בריבוי המבורך של ילדי ישראל "סכנה דמוגרפית". הם זוממים כל תכנית אפשרית, להעביר אותם על דתם. ה' אל תפק זממם. וכבר הובטחנו כי "לא ימושו מפיך ומפי זרעך ומי זרע זרעך מעתה ועד עולם.