הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, נחשב למצרך חם במיוחד במערכת הפוליטית לקראת הבחירות הקרובות, כשהמתחרות העיקריות על שירותיו הן הליכוד, יש עתיד ומפלגת העבודה. היום מתפרסמות ידיעות סותרות בכלי התקשורת על החלטתו

הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף במיל' בני גנץ, מחוזר מזה תקופה ארוכה ע"י מפלגות שונות במערכת הפוליטית שהיו שמחות להתחמש בדמות ביטחונית בכירה. בתחילה דווח כי גנץ יצטרף למפלגת יש עתיד, בהמשך הגיעה תורה של מפלגת העבודה ובין לבין גם נתניהו והליכוד הצטרפו למירוץ.

אז היכן עומדים הדברים כעת? "אהוד ברק חוזר לפוליטיקה וסגור בדיל עם אבי גבאי. בקרוב גבאי יכריז עליו כמועמד שלו לתפקיד שר הביטחון. גבאי גם סגור עם בני גנץ ובקרוב הוא גם יצטרף למפלגה", כך מפרסם הבוקר הפרשן יוסי ורטר ב'הארץ'. לטענתו, "הבעיה שמונעת את כניסת גנץ היא תקופת הצינון. גנץ לא יוכל לשמש ח"כ לפני פברואר 2019. אם הבחירות יהיו לפני כן תהיה לו בעיה להשתלב ברשימה לכנסת אבל יוכל להתמנות לשר".

תמונת מצב הפוכה מציג העיתונאי בן כספית ב'מעריב', שטוען: גבאי בדרך לליכוד. "שרה נתניהו מפעילה לחץ כבד על בעלה רה"מ לצרף את בני גנץ לליכוד ולהיות המועמד לשר הביטחון. גנץ עדיין מתלבט", כך כספית.

איך יסתיים הקרב הפוליטי המתואר בין המפלגות? ההערכה היא שבתוך שבועות ספורים יכריז גנץ על החלטתו באופן רשמי.