אילן שוחט אומר כי החלטת המשטרה לחסום חלק מכבישי הגישה לעיר במהלך ל"ג בעומר, היא "החלטה מסכנת חיים אטומה ושרירותית שתהפוך את צפת שגם ככה עמוסה ביום יום לעיר במצור", ומאיים להילחם בהחלטה. "לא נעבור לסדר היום על כך"

כבר שנים רבות שהרשויות האחראיות אינן מספקות פתרונות מעשיים לבעיית התחבורה בדרך לאתרא קדישא מירון במהלך ימי ל"ג בעומר, ומעדיפים להשתמש בפיתרונות מקומיים ובלתי מספקים שמביאים כמעט מידי שנה לקריסת מערכות. בין ההחלטות שהתקבלו השנה, הוחלט לחסום חלק מכבישי הגישה לעיר צפת, דבר שעורר את זעמו של ראש העיר אילן שוחט שאף פרסם על כך פוסט זועם.

"אבקש לשתף אתכם כי בימים אלו קיים ויכוח נוקב בין עריית צפת לבין אגף התנועה במשטרת ישראל סביב חסימת צפת בלג בעומר", כותב ראש העיר צפת לתושבי העיר. "אגף התנועה מתכוון להפוך אותנו לעיר נצורה ובני ערובה של החגיגות במירון".

לדבריו, "הם מתכוונים שכל 50,000 תושבי צפת והעובדים והסטודנטים בני העיר יכנסו לעיר ויצאו ממנה אך ורק דרך כביש ראש פינה. לא ניתן לצאת ולהיכנס לעיר ומהעיר מכביש אליפלט עוקף צפת בכלל!!! למה? ככה!!

שוחט תוקף: "החלטה מסכנת חיים אטומה ושרירותית שתהפוך את צפת שגם ככה עמוסה ביום יום לעיר במצור", ולטענתו, "כל הניסיונות שלנו להציע פתרונות חלופיים נדחו בהנף יד ואפילו לא זימנו אותנו ראשי הערים להשתתף בדיוני קבלת ההחלטות".

"אנחנו לא נעבור לסדר היום על כך ובכוונתי לפעול בצורה נחושה לשינוי ההחלטה. במידה ולא ישמע קולנו, אף נחריף את הצעדים", מאיים שוחט שמעדכן: "שיתפתי גם את השר לבטחון פנים גלעד ארדן ואני מקווה שיכנס לעובי הקורה". לסיום הוא כותב: "בקרוב אעדכן על מהלכים נוספים הכוללים השבתה, חסימות והפגנות".