עוד מתנה בדרך? טראמפ בוחן אם לאפשר לג'ונתן פולארד לעלות לישראל

לקראת העברת השגרירות, הנשיא טראמפ שוקל לחון את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד ולאפשר לו לעלות לישראל. השר כץ קרה היום בוועידת הג'רוזלם פוסט בניו יורק לנשיא לאפשר ליהונתן פולארד לעלות לישראל ולחגוג את העברת השגרירות לבירה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בוחן בקשה ישראלית לחון את המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד ולאפשר לו לעלות לישראל. לדברי בכירים ישראלים, קיים אף סיכוי שהנשיא האמריקני יודיע על החלטתו לבטל את המגבלות החלות על פולארד בסמוך למועד העברת שגרירות ארה"ב לירושלים ב-14 במאי.

מוקדם יותר היום נאם שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ בוועידת הג'רוזלם פוסט בניו יורק, וביקש מהנשיא לאפשר לפולארד לעלות לישראל. "בזכות החלטתו האמיצה והצודקת של הנשיא טראמפ, בימים הקרובים נחגוג את העברת השגרירות לירושלים. כדי להפוך את החגיגה לשמחה עוד יותר גדולה אני פונה לידידנו הנשיא דונלד טראמפ לאפשר ליהונתן פולארד לעלות לישראל ולחגוג יחד עימנו בירושלים".

יצוין כי השר כץ היה זה שבנאומו באירוע השחזור ההיסטורי של הצבעת כ"ט בנובמבר בניו יורק קרא לנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל. אז נשמעו דבריו של השר מופרכים, אך הוא השמיע אותם ביודעו שמאחורי הקלעים טראמפ נוטה לקבל החלטה ברוח זו. ואכן, כמה ימים לאחר מכן השמיע טראמפ את הצהרתו ההיסטורית בדבר העברתה של השגרירות מתל אביב לירושלים.

פולארד שוחרר ב-2015 לאחר כ-30 שנה בהם ריצה עונש מאסר בארצות הברית, לאחר שהורשע בריגול למען ישראל. עם שחרורו הוטלו עליו תנאים מגבילים למשך חמש שנים, הכוללים איסור יציאה מאזור מסוים בניו יורק, ענידת אזיק אלקטרוני המנטר את מיקומו באופן תמידי, מעצר בית לילי, ניטור מתמיד של מחשבו בביתו ובמקום עבודתו, והימנעות מיצירת קשר עם כלי התקשורת. ראש הממשלה נתניהו העלה את עניינו של פולארד במהלך פגישותיו עם הנשיא טראמפ, וביקש ממנו אף הוא לאשר לו לעלות לישראל – זאת למרות שלא תמה התקופה בה חלים עליו התנאים המגבילים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *