נתניהו סיכם עם מרקל ומקרון שהוא ישלח בימים הקרובים צוותים מקצועיים שישתפו את גרמניה וצרפת בחומר המפורט שהגיע לידי ישראל, על מאמציה של איראן להשיג נשק גרעיני. לאחר הנאום שוחח נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון אחר הצהריים ולפנות ערב עם נשיא צרפת עמנואל מקרון ועם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.

נתניהו סיכם עם המנהיגים שהוא ישלח בימים הקרובים צוותים מקצועיים שישתפו את גרמניה וצרפת בחומר המפורט שהגיע לידי ישראל, על מאמציה של איראן להשיג נשק גרעיני.

בערב שוחח ראש הממשלה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בעקבות חשיפת המסמכים של התוכנית האיראנית להשגת נשק גרעיני. השניים שוחחו גם על המצב בסוריה וקבעו להיפגש בהקדם.

ראש הממשלה מתכוון לעדכן בהקדם גם את מנהיגי בריטניה וסין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי "חשפנו הישג מודיעיני מהחשובים שידעה מדינת ישראל – חשפנו את הארכיון הסודי של הגרעין האיראני. החומר הזה נמצא בידינו מזה מספר שבועות. הוא חושף לראשונה למעלה מ-100,000 מסמכים סודיים של המשטר האיראני".

"התיקים הסודיים מראים בבירור את הפעולות שאיראן עשתה כדי להשיג נשק גרעיני. הם מוכיחים שאיראן שיקרה לעולם במצח נחושה כדי שהמעצמות יאשרו את הסכם הגרעין עמה. ההסכם הזה סולל את דרכה של איראן לארסנל שלם של פצצות גרעין. הוא גם אפשר לאיראן לקבל מיליארדי דולרים שמממנים את התוקפנות שלה נגד ישראל וגם נגד מדינות אחרות במזרח התיכון".

"בחשיפת המסמכים האלה, ישראל עושה שירות גדול. אנחנו עושים שירות גדול לא רק לביטחוננו, אלא גם לביטחונן של מדינות רבות באזור. בעוד כמה ימים הנשיא טראמפ יודיע על החלטתו בעניין הסכם הגרעין עם איראן. אני בטוח שהוא יקבל את ההחלטה הנכונה. ההחלטה הנכונה לארה"ב, ההחלטה הנכונה לישראל, ההחלטה הנכונה לביטחון העולם".

שר החוץ האיראני זאריף אמר בתגובה לנאום הגרעין של נתניהו: "טראמפ ממהר לקפוץ על טענות ישנות, שכבר טופלו על ידי הסוכנות לאנרגיה אטומית. תיזמון מושלם לתגליות המודיעין של הילד שצועק זאב, ימים ספורים לפני ה-12 למאי. הפזיזות של טראמפ לחגוג הרסה את סיפור הכיסוי"

רה"מ חשף עשרות אלפי קבצים איראניים המוכיחים הפרה בוטה של ההסכם