ראש הממשלה נתניהו חשף ארכיון סודי של איראן שהגיע לידי ישראל ומוכיח כי משמרות המהפכה ממשיכות לפתח נשק גרעיני בניגוד מוחלט להסכם הגרעין. נתניהו ציין כי היקף המידע שהצליחה להשיג ישראל נמצא ב-"55 אלף עמודים, עוד 55 אלף קבצים על 183 דיסקים"

במשך 15 דקות של נאום חשף ראש הממשלה נתניהו ארכיון סודי של איראן שהגיע לידי ישראל ומוכיח כי משמרות המהפכה ממשיכים לפתח נשק גרעיני בניגוד מוחלט להסגם הגרעין. נתניהו ציין כי היקף המידע שהצליחה להשיג ישראל נמצא ב-"55 אלף עמודים, עוד 55 אלף קבצים על 183 דיסקים".

נתניהו הציג את החומר כ"הישג מודיעיני מהגדולים שידעה המדינה" ואמר כי מדובר בדבר "שהעולם לא ראה". ואז הוריד לוט מעל ספרייה גדולה שהוצבה על במה ובה תקליטורים ומסמכים: "כל מה שאתם רואים הוא העתק מדויק של החומר האיראני המקורי. אתם אולי תרצו לדעת איפה המקוריים, אני יכול לומר שכעת הם במקום בטוח; מסמכים מפלילים, מצגות, טבלאות, תכניות בניה, תמונות, ווידאוים ועוד".

"כשאנחנו מנתחים את מה שבארכיונים מצאנו שבפרויקט היו את כל חמשת האלמנטים של תכנית נשק גרעיני", הוסיף והציג כל אלמנט בנפרד עם הוכחה לקיומו: תכנון נשק גרעיני עם תרשים איראני של נשק כזה בשפה הפרסית, פיתוח כורים גרעיניים ופיצוצים עוצמתיים במיוחד, הכנה לקראת ניסויים גרעיניים תוך הצגת חמישה אתרים שונים במזרח איראן וניסיון לחמש טילים בראשי נפץ גרעיניים.