אולם בית הדין. צילום: פלאש 90

בית הדין הארצי לעבודה ביטל את ההחלטה לאסור על קיום קורס נפרד

חודש לאחר שבית הדין האזורי החליט לאסור על קיום קורס ייעודי נפרד לחרדים בשירות המדינה בטענה ל"אפליה נגד נשים", הפך בית הדין הארצי לעבודה את ההחלטה המקוממת וקבע: "לא ברורה ההיתכנות המעשית של צירוף עשר נשים בשלב הזה"

בית הדין הארצי לעבודה ביטל הבוקר את ההחלטה להקפיא קורס לצוערים חרדים בשירות המדינה עד שישולבו בו נשים. "לא ברורה ההיתכנות המעשית של צירוף עשר נשים בשלב הזה של הקורס", כתבו השופטים.

שדולת הנשים הודיעה בעקבות ההחלטה: "נעתור לבג״ץ נגד המשך קיום קורס תכנית ״משפיעים״ לגברים בלבד. עצם קיום הקורס מהווה תקדים מסוכן ופגיעה בשלטון החוק, אשר לא ניתן להשלים עמם".

כזכור, לפני חודש דיווחנו כי המדינה מפעילה בשנים האחרונות תכנית בשם "משפיעים/ות – חרדים לשירות הציבורי", המבקשת לשלב את בוגרי הקורס בתפקידים שונים בשירות הציבורי. מאחר ומדובר, כאמור, בקורסים יעודיים לציבור החרדי הם נערכים כמובן בהפרדה בין גברים לנשים.

ההפרדה הזאת היא לצנינים בעיני גורמים חילונים רדיקליים שעתרו נגדה בטענה ל"פגיעה בשיוויון" וכיו"ב, זאת למרות שקיימים מסלולים זהים לחלוטין גם עבור נשים. השופטת החליטה לקבל את העתירה והורתה למדינה לצרף עשר נשים לקורס המיועד לגברים בתוך חודש, אחרת הקורס ייסגר.

בנציבות שירות המדינה הודיעו כי הם לומדים את הנושא, כשהכוונה היא להודיע לבית הדין לעבודה שהקורס יישאר נפרד. ההערכה היא שאם בית הדין יחליט על ביטול הקורס – המדינה תערער לבית הדין הארצי.

בסופו של דבר ערערה המדינה בנושא ובית הדין הארצי, קיבל כאמור את הערעור.

עו"ד מאיר בוחניק, מפורום קהלת, אשר מייצג נשים חרדיות בעתירה, אומר כי "בית הדין הארצי קיבל החלטה נכונה, כאשר קבע שבית הדין האזורי התעלם ממאזן הנוחות וקיבל החלטה שפגעה בעמיתים אבל גם בעמיתות הפוטנציאליות. כפי שקבע בית הדין הארצי, אין כל ספק שקולן של נשים חרדיות צריך להישמע בהליך. פורום קהלת יגיש בקשת הצטרפות להליך, כדי להשמיע את קולן ושלא תהיינה קרבן על מזבח ערכי שוויון אמורפיים, בשעה שבפועל בכלל אין פגיעה בשוויון".

הראשל"צ נגד הכפיה החילונית: "הפרדה אינה פגיעה בנשים"

2 תגובות

אני בעד ההחלטה הקודמת. רק כאשר החרדים יראו שלא נותנים להם לעשות קורסים בנפרד וכו', הם יבינו שהמטרה של החילונאים זה רק לחלן אותם ולא להיטיב להם

בית דין הארצי מסכים לעיקרון ההפלייה. אלא ש'לא ברור היתכנות המעשית בשלב זה'!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *