פרטים חדשים על מבצע חילוץ המידע מאיראן: כוח של המוסד מצליח להגיע למחסן בו נמצאים החומרים ולהיכנס לקרון בו נמצאת הכספת המאחסנת ולקחת אותה. באיראן עלו על הפריצה ולמרות זאת הצליחו אנשי המוסד לצאת מהמדינה עם החומר

יממה לאחר נאום הגרעין של רה"מ נתניהו שעורר סערה בישראל ובעולם כולו, מפרסמים הערב ב'חדשות 2' פרטים חדשים על מבצע חילוץ המידע מאיראן. על פי הדיווח, כוח של המוסד מצליח להגיע למחסן בו נמצאים החומרים על בסיס מידע מדויק ולהיכנס לקרון בו נמצאת הכספת המאחסנת את החומר. לוחמי המוסד מצליחים, על ידי אמצעים ייחודיים, לקחת את הכספת ואז מתחיל שלב חילוץ החומרים מאיראן.

באיראן עלו על הפריצה ולמרות זאת הצליחו אנשי המוסד לצאת מהמדינה כשעל זנבם נמצאים אנשי המודיעין האיראני שמנסים להבין מהיכן הם הגיעו. פרטי נוסף שנחשף הוא שהמוסד רצה לתת למבצע שם תנכ"י בגלל גודלו, אולם לבסוף החליטו על שם אחר, שאסור לפרסם אותו משום שהמבצע בעצם עדיין לא הסתיים.

במהלך המבצע היו לא מעט תקלות, אולם, כאמור, בסופו של דבר הצליח המוסד להוציא את החומר, דבר שכדי לעשותו יש צורך שתשתית נרחבת באיראן עצמה.

על פי דיווח ב'חדשות 10', במוסד למדו על קיומו של הארכיון כבר חודש אחרי שהסכם הגרעין נכנס לתוקפו, בינואר 2016. באיראן ידעו על קיומו רק קומץ אנשים. בינואר 2018 החל המבצע, כשבפברואר כבר החל מבצע התרגום בשיתוף אנשי מודיעין, כאשר חלק מהמסמכים נאלצו להישאר באיראן בשל מחסור במקום.

ב'חדשות 2' דווח עוד על הדרך בה התקבלה ההחלטה לפרסם את כל אותם חומרים שהוצגו אמש בנאום הגרעין של נתניה., ההחלטה התקבלה בדיון מסודר עם של רה"מ עם שר הביטחון, ראש המוסד, הרמטכ"ל וראש אמ"ן וכולם היו בדעה שיש לפרסם את המידע – ובווליום הגבוה ביותר.

//www.jdn.co.il/breakingnews/987790