ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בלשכתו בירושלים עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה, ודן עמו בארכיון הגרעיני האיראני שנחשך על ידי ישראל. בפגישתם דנו גם בקידום טיסות ישירות מיפן לישראל, כדי להגביר את כניסת התיירים, ההשקעות והעסקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם ראש ממשלת יפן שינזו אבה, ודן עמו בארכיון הגרעיני האיראני שנחשף מוקדם יותר השבוע. "איראן שמרה את כל התוכניות. מי שלא רוצה נשק גרעיני – לא מכין תוכניות ובוודאי שאינו שומר אותן", אמר נתניהו לאבה, שהגיע לישראל לביקור קצר אמש, בפעם השנייה מאז נכנס לתפקידו. "זהו הסכם רע, שמבוסס על השקרים וההונאות של איראן". כמו כן, נתניהו גינה בפני ראש ממשלת יפן אבה את דבריו האנטישמיים של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן ואמר שדבריו חושפים את הסיבה האמתית לכך שאין שלום.

בפגישתם דנו השניים בקידום סוגיות הנוגעות לשתי המדינות בתחומים רבים, בין היתר בקידום טיסות ישירות מיפן לישראל, כדי להגביר את כניסת התיירים, ההשקעות והעסקים. אבה הזמין את נתניהו לביקור ביפן ואמר כי "אני מקווה שראש הממשלה יחזור ליפן בעתיד הקרוב ואני גם שמח מאוד לציין שישנה עליה דרמטית בהשקעות היפניות בישראל תחת ממשלתי. הבאתי איתי משלחת עסקית מיפן לישראל שכוללת מנכ"לים רבים. אני מקווה שתקיימו דיונים פוריים עם המנהיגים העסקיים במפגשי הפסגה שאנו מתכננים לקיים ואני גם מקווה שנראה עוד השקעות הדדיות".

נתניהו קרא גם לראש הממשלה היפני להסיר את אזהרת המסע של משרד החוץ היפני לישראל. אבה הסכים לבחון את הנושא ואמר כי ישלח נציג לאזור במטרה לבחון את הנושא.

בתום הפגישה, השניים נפגשו עם אנשי עסקים בכירים מיפן המלווים את אבה בביקורו, ונתניהו שיבח את הצמיחה האדירה בהשקעות היפניות בישראל ובהשקעות ישראליות ביפן, מאז ביקורו שם ב-2014. "זוהי שותפות טובה ואנו נחזק אותה אף יותר", הצהיר נתניהו. "זוהי רק ההתחלה".

בתוך כך על פי דיווח ב'ערוץ 7' ראש ממשלת יפן אמר ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן במהלך ביקורו ברמאללה כי ארצו לא תעביר את שגרירותה לירושלים. אבה הוסיף שיפן תומכת בתהליך מדיני, הנשען על פתרון שתי המדינות.