כוח צה"ל זיהה בצהריים ניסיון חדירה לישראל וירה לעבר המחבלים • מפגינים השחיתו והציתו מתקנים בצד הפלסטיני של מעבר כרם שלום • תיעוד: החמאס משתשמש בילדים ומביים פציעות • תיעוד מדאיג: עשרות פלסטינים חודרים לישראל

היום אחר הצהריים זיהו כוחות צה"ל מספר חשודים אשר חצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה, הניחו שני בקבוקי תבערה סמוך לגדר, וחזרו לשטח הרצועה. בצה"ל הודיעו גם כי זוהו מספר חשודים שהגיעו בסמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה במטרה להשחיתה. כוח שהיה במקום פתח לעברם באש, ועל פי דיווחים פלסטינים שלושה נפגעו.

בתוך כך, גם אתמול התקיימו הפגנות ברצוע שמידי יום שישי ועל פי ההערכות השתתפו בהם כ-10,000 מפגינים בחמישה מוקדים לאורך גדר הגבול בין עזה לישראל במסגרת הפגנות "צעדת השיבה". משרד הבריאות בעזה מסר כי 350 פלסטינים נפצעו במהלך ההפגנות, 22 מהם מירי חיילי צה"ל והשאר משאיפת גז מדמיע.

כמה עשרות מפגינים השחיתו והציתו כמה מתקנים בצידו הפלסטיני של מעבר הסחורות בכרם שלום (צפו בתיעוד). מצה"ל נמסר כי נפגעו צינורות גז ודלק שמיועדים לשימוש תושבי רצועת עזה. "זהו מעשה ציני הפוגע ברווחת תושבי עזה ובמאמץ ההומניטרי שמבוצע מישראל וממדינות רבות נוספות", נמסר מצה"ל.

בוידאו: הצתת מעבר כרם שלום. צילום: דובר צה"ל.

כחלק ממאמץ ההסברה הישראלי נגד רגון הטרור חמאס פרסמו בצה"ל תיעוד בו נראית ביום של פציעה של אחד המפגינים וכן תיעוד בו נראה שימוש ציני בילדים בכדי למנוע מהצלפים הישראלים לירות לעבר המחבלים. צפו בתיעודים.

מדובר צה"ל נמסר בעקבות התיעודים כי "במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות על ידי ארגון הטרור חמאס אותרו תופעות של ביום פצועים ופציעות, שימוש בילדים ובנשים ועוד. כל אלה נועדו לעטוף את פעולות הטרור הקשות שמבצע ארגון הטרור חמאס, בהן השלכת מטענים, רימונים וניסיונות חדירה לשטח ישראל, ולהקשות על פעולות ההגנה של צה"ל תוך הצגת מצג שווא ושקר אל מול דעת הקהל הבינלאומית".

תיעוד מדאיג: עשרות פלסטינים חודרים לישראל

חדשות 2 דיווח היום על תיעוד שהתפרסם ברשת אל-ג'זירה שבה נראים עשרות פלסטינים חותכים את גדר המערכת באזור מרכז הרצועה ונכנסים לישראל באין מפריע לקול תשואות "אללה אכבר".

האירוע החמור קרה אתמול (שישי) בחסות "צעדת השיבה" סמוך לגבול אותה מארגן חמאס. כוחות שזיהו את החדירה הגיעו אל הנקודה והדפו את המסתננים בחזרה לעזה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בערנות ובמקצועיות כנגד ניסיונות לפגיעה בתשתיות ההגנה לשם פגיעה באזרחי ישראל וכוחות הביטחון".

צילומים ווידאו: דובר צה"ל.